Boa dusiciel znaleziony podczas grzybobrania

i

Autor: Dolnośląska policja

Szok na grzybobraniu. Zamiast grzyba znalazł pod drzewem... boa dusiciela

2021-09-27 12:51

Podczas grzybobrania można spotkać różne zwierzęta. To co zobaczył grzybiarz w lesie pod Górą przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Szukając grzybów pod drzewem natknął się na… boa dusiciela.

Do niezwykłego zdarzenia doszło w niedzielę, 26 września, w lesie w okolicach miejscowości Załęcze w powiecie górowskim. Na grzybobranie wybrał się tutaj grzybiarz z okolic Rawicza. Tuż przed godziną 17 zadzwonił na komendę powiatowej w Górze i powiedział funkcjonariuszom, że znalazł... węża. - Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że na „spacer” do lasu wybrał się boa dusiciel - relacjonuje asp. szt. Monika Kaleta z dolnośląskiej policji.

Jak zbierać grzyby?

Mundurowi z Góry wyjaśniają teraz, jak boa dusiciel znalazł się w lesie i kto jest jego właścicielem. Zanim uda się go namierzyć lub znaleźć nowy dom dla zwierzaka, boa dusiciel został oddany pod opiekę emerytowanego policjanta, który od lat prowadzi w okolicy sklep zoologiczny. Górowski pasjonat zwierząt stworzył dla węża dom tymczasowy. 

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?