Tomasz Komenda przyszedł do opolskiego sądu na odczytanie wyroku

i

Autor: Tomasz Golla Super Express

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins! Zadecydowały pieniądze!

2021-05-15 22:09

Niesłusznie skazany za zgwałcenie i zamordowanie 15-latki Tomasz Komenda nie jest już pracownikiem fundacji braci Collins! Decyzję w tej sprawie ogłoszono w trakcie konferencji przed galą Collins Charity Fight Night. O końcu współpracy poinformował Rafał Collins, który nie ukrywał, że przyczyną są pieniądze.

Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach odsiadki. Mężczyzna od 2000 roku przebywał w więzieniu po tym, gdy sąd uznał, że jest winny gwałtu i zamordowania 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej. Sąd skazał go na więzienie, mimo że oskarżony miał alibi od 12 osób i zarzekał się, że nie popełnił tej zbrodni. Prokuratura była jednak pewna swego - śledczy twierdzili, że mają dowody, które świadczą o winie mężczyzny. Kolejne instancje podtrzymywały wyrok. Za każdym razem Tomasz Komenda nie przyznawał się do winy. Po 18 latach za kratami, skazany wyszedł na wolność, bo pojawiły się nowe dowody, które wykazały jego niewinność.

Przez długi czas mężczyzna znajdował się w trudnej sytuacji materialnej. Nie miał pracy, lub miał, ale niezwykle słabo płatną. 

Oburzony sytuacją Tomasza Komendy Rafał Collins opublikował na Instagramie ofertę pracy dla byłego więźnia. Wcześniej Komenda przyznał, że po uniewinnieniu wciąż nie dostał zadośćuczynienia od państwa. Pracował na myjni, ale stał się "lokalną atrakcją". Ta opowieść oburzyła jednego ze słynnych braci.

- Tomku, nie znamy się i nie mam do ciebie kontaktu wobec czego napisze tutaj z nadzieją że wiadomość do ciebie dotrze. Chce ci zaoferować spokojną, legalną, przyjemną i uczciwie opłaconą pracę, u nas zawsze dodatkowa para rąk się przyda, a ktoś taki jak ty zasługuje przynajmniej na...spokój i porządną robotę - napisał na Instagramie Rafał Collins. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Po kilku dniach doszło do spotkania Komendy z Collinsem we Wrocławiu. Mężczyźni rozpoczęli współpracę. - Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę - poinformował Rafał Collins.

Dopiero w lutym tego roku, decyzją Sądu Okręgowego w Opolu Tomasz Komenda otrzymał 12 milionów zadośćuczynienia i 811 tysięcy złotych odszkodowania.

Jak podaje serwis natemat.pl w sobotę, w trakcie konferencji przed charytatywną galą Collins Charity Fight Night Rafał Collins ogłosił zakończenie współpracy z Tomaszem Komendą. – Tomasz Komenda nie już naszym współpracownikiem, gdyż jego sytuacja materialna pozwala mu na dzień dzisiejszy cieszyć się życiem, rodziną, każdą wolną chwilą na wolności, tym, co mu pozostało. Na wolności – cytuje serwis natemat.pl.

Tomasz Komenda po wyroku