Wypadek na przyjeździe kolejowym

i

Autor: zabkowice.express-miejski.pl Tragiczny wypadek na przejeździe między miejscowościami Kluczowa i Brodziszów

Tragedia na przejeździe kolejowym. Jedna osoba nie żyje, druga ranna

2021-08-24 11:17

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym pod Ząbkowicami Śląskimi. W wyniku zderzenia samochodu samochodu z pociągiem towarowym jedna osoba zginęła na miejscu, a druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Co się tam wydarzyło?

Tragedia rozegrała się w poniedziałek, 23 sierpnia, około godz. 20. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między miejscowościami Kluczowa i Brodziszów pod Ząbkowicami Śląskimi zderzyły się samochód osobowy i pociąg towarowy. Następnie renault, którym podróżowały dwie osoby, wpadło do rowu. Natychmiast wezwano służby ratunkowe. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia znaleźli się strażacy, którzy jedną osobę zastali uwięzioną w pojeździe, a drugą poza nim. Rozpoczęła się walka o życie – strażacy wyciągnęli osobę poszkodowaną z wraku, a następnie rozpoczęli reanimację, którą następnie kontynuowali ratownicy medyczni. Niestety, mimo wysiłków nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Druga z osób jadąca autem w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Dron sfilmował przerażający wypadek audi i busa

Droga była zablokowana przez kilka godzin. Po akcji ratunkowej, w której brały udział trzy zastępy straży pożarnej oraz dwie karetki pogotowia, wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęli się policjanci pod nadzorem prokuratora oraz przedstawiciele komisji badania wypadków kolejowych. Zobaczcie galerię z miejsca wypadku poniżej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu zabkowice.express-miejski.pl