Zabili maleńkiego Szymonka

i

Autor: Tomasz Golla

Tragedia w Legnicy. Rodzice zamordowanego chłopczyka zostali aresztowani!

2020-12-09 9:41

46-letni Dariusz P. i 42-letnia Monika M. - rodzice zabitego 8-miesięcznego Szymonka z Legnicy – zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące. Ojcu chłopca, za zabójstwo dziecka ze szczególnym okrucieństwem, grozi dożywotnie więzienie. Matka dziecka odpowie za znęcanie się nad dzieckiem, za co grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę, 6 grudnia, w Legnicy. Nie wiadomo co dokładnie wydarzyło się w mieszkaniu przy ul. Batorego - to ustali policyjne dochodzenie. Wiadomo jednak, że 8-miesięczny Szymonek został pobity na śmierć. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziecka były urazy głowy. Na ciele chłopczyka znaleziono też powstałe wcześniej siniaki.

Tragedia w Legnicy

O zabójstwo dziecka oskarżony został jego ojciec, który tego wieczoru został z maluchem sam w mieszkaniu. 46-letni Dariusz P. usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. Matka chłopca – 42-letnia Monika M. - odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem i narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życie. Może jej grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu oboje rodzice zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące.

W chwili zatrzymania rodzice Szymonka byli pijani. Monika M. jest dobrze znana zarówno policji, jak i opiece społecznej. Siedmioro innych jej dzieci odebrano jej już wcześniej. Dariusz P. w 2018 roku wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał karę 12 lat pozbawienia wolności za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Przez sąsiadów uważany był za człowieka agresywnego i wulgarnego.