Ogromny pożar pod Legionowem. Walka z żywiołem trwała całą noc. Trwa dogaszanie

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny pożar kamienicy w Wałbrzychu. Jedna osoba nie żyje

2021-06-07 11:19

Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w poniedziałek nad ranem w kamienicy przy ul. Daszyńskiego w Wałbrzychu. 17 lokatorów zdołało uciec z płonącego budynku. Z mieszkania, w którym pojawił się ogień, strażacy wynieśli spalone zwłoki.

Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek (7 czerwca) nad ranem w kamienicy przy ul. Daszyńskiego w Wałbrzychu. Ogień pojawił się przed godz. 4 rano w mieszkaniu na drugim piętrze dwupiętrowej kamienicy. Na szczęście jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej swoje mieszkania zdążyło opuścić 17 lokatorów.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej. Mieszkanie, w którym wybuchł pożar zostało doszczętnie zniszczone. Po ugaszeniu ognia w lokalu znaleziono spalone zwłoki. Prawdopodobnie był to lokator mieszkania.

Akcję gaśniczą utrudniały znajdujące się w mieszkaniu butle z gazem, które groziły wybuchem. Na szczęście nie doszło do poważnej eksplozji. Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień nie przedostał się do innych lokali. Oprócz lokalu, w którym wybuchł pożar, uszkodzony został także dach budynku.

Pożar mieszkania. To cud, że nikt nie zginął