Gibon białopoliczkowy

i

Autor: ZOO Wrocław

Tragiczny wypadek we wrocławskim zoo. Nie żyje młody gibon

2021-01-08 10:05

We wrocławskim zoo doszło do tragicznego wypadku. Młody gibon białopoliczkowy spadł z mostka linowego do wody i się utopił. Był najmłodszym gibonem we wrocławskim ogrodzie zoologicznym – urodził się w czerwcu 2019 roku.

Do tragicznego wypadku we wrocławskim ogrodzie zoologicznym doszło 3 listopada 2020 r. Podczas zabawy z innymi małpami na wybiegu, młody gibon białopoliczkowy spadł z mostka linowego do wody. Niestety, gibony nie potrafią pływać i młody osobnik utonął.

Po wypadku pracownicy wrocławskiego zoo przeanalizowali zabezpieczenia na wybiegu i podjęli decyzję o ich modyfikacji, aby zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości. Wkrótce poniżej linii wody zamontowane zostaną specjalne siatki ochronne.

Gibon, który utonął, był najmłodszym przedstawicielem tego gatunku we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Urodził się 4 czerwca 2019 roku, a jego rodzicami byli Carusa i Xian - jedyna żyjąca w Polsce para gibonów białopoliczkowych. Gatunek ten, w środowisku naturalnym zamieszkujący Wietnam i Laos, jest zagrożony wyginięciem. W naturze gibony żyją do 30 lat.

Sonda
Czy lubisz chodzić do zoo?
We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako