„Trzeźwy poranek” we Wrocławiu. Wzmożone kontrole wrocławskiej drogówki

i

Autor: mat. policji „Trzeźwy poranek” we Wrocławiu. Wzmożone kontrole wrocławskiej drogówki

„Trzeźwy poranek” we Wrocławiu. Wzmożone kontrole wrocławskiej drogówki

2021-11-15 7:59

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych wrocławska drogówka prowadzi wzmożone kontrole kierowców. W ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci sprawdzają przede wszystkim stan trzeźwości osób kierujących samochodami.

W poniedziałek (15 listopada) od wczesnych godzin porannych we Wrocławiu i powiecie wrocławskim trwa policyjna akcja „Trzeźwy poranek”. Już o godz. 5 rano na ulice wyjechali funkcjonariusze z alkomatami i rozpoczęli kontrole stanu trzeźwości kierowców. Jak zapowiadają policjanci, akcja potrwa do godz. 9, a patrole drogówki będzie można spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych, ale też w miejscach mniej uczęszczanych, gdzie niejednokrotnie dochodzi do różnych niebezpiecznych sytuacji na drodze.

- Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc po alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś skrzywdzić ani o grożących im konsekwencjach prawnych - przypomina asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Problemu nietrzeźwości na drogach nie da się niestety całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym i zaostrzeniu prawa można go znacząco ograniczyć.

Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!