Uczniowie strajkowali we Wrocławiu. Domagali się dymisji ministra edukacji [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-12-09 14:37

Kilkudziesięciu uczniów wzięło udział w pikiecie zorganizowanej przez Wrocławski Strajk Uczniowski przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu. Domagali się m.in. dymisji ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka.

W środę (9 grudnia) w samo południe przed siedzibą Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, mieszczącego się w budynku Urzędu Wojewódzkiego, rozpoczęła się manifestacja organizowana przez Wrocławski Strajk Uczniowski. W pikiecie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów, domagających się m.in. dymisji ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka.

Uczniowie i studenci żądają dymisji Ministra Edukacji i Nauki

„Jako uczennice i uczniowie - podobnie jak nauczycielki i nauczyciele, ale i osoby strajkujące w obronie praw kobiet - odczuwamy niepokój. Niepokój związany z obecną sytuacją. Niepokój związany z (w dalszym ciągu) zaniedbanym zdalnym nauczaniem. Niepokój związany z maturami. Niepokój związany z osobami sprawującymi pieczę nad polską oświatą. Niepokój związany z naszą przyszłością” - napisali w zapowiedzi wydarzenie organizatorzy protestu.

Spod Urzędu Wojewódzkiego protestujący uczniowie przeszli na Rynek.