Ukrainiec poszukiwany listem gończym zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu

i

Autor: Straż Graniczna

Ukrainiec poszukiwany od 15 lat listem gończym zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu

2021-04-19 12:44

55-letni obywatel Ukrainy, poszukiwany od 15 lat Europejskim Nakazem Aresztowania, został zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu. Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o liczne oszustwa. 55-latek został przekazany policji.

15 lat ukrywał się przed czeskim wymiarem sprawiedliwości 55-letni obywatel Ukrainy. Podejrzany o liczne oszustwa mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Ostatecznie został zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu.

W piątek (16 kwietnia) 55-latek przyleciał do Wrocławia rejsowym samolotem ze Lwowa. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna od 2006 roku poszukiwany jest przez władze Republiki Czeskiej. Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania w celu przekazania lub ekstradycji. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został przekazany wrocławskiej policji.

Europejski Nakaz Aresztowania, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej. Wprowadzono go w 2004 roku, by zastąpić długie procedury ekstradycji, stosowane wcześniej przez państwa członkowskie.

Policyjny pościg za motocyklistą