Ukrainiec poszukiwany od 15 lat listem gończym zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu

Ukrainiec poszukiwany listem gończym zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu
Autor: Straż Graniczna

55-letni obywatel Ukrainy, poszukiwany od 15 lat Europejskim Nakazem Aresztowania, został zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu. Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o liczne oszustwa. 55-latek został przekazany policji.

15 lat ukrywał się przed czeskim wymiarem sprawiedliwości 55-letni obywatel Ukrainy. Podejrzany o liczne oszustwa mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Ostatecznie został zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu.

W piątek (16 kwietnia) 55-latek przyleciał do Wrocławia rejsowym samolotem ze Lwowa. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna od 2006 roku poszukiwany jest przez władze Republiki Czeskiej. Wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania w celu przekazania lub ekstradycji. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został przekazany wrocławskiej policji.

Europejski Nakaz Aresztowania, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej. Wprowadzono go w 2004 roku, by zastąpić długie procedury ekstradycji, stosowane wcześniej przez państwa członkowskie.

Policyjny pościg za motocyklistą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE