Ukrywał się od 18 lat! Oszust z przeszłości zatrzymany. Ma sporo na sumieniu

i

Autor: Pixabay/frkotou; KPP Polkowice Ukrywał się od 18 lat! Oszust z przeszłości zatrzymany. Ma sporo na sumieniu

Ukrywał się od 18 lat! Oszust z przeszłości zatrzymany. Ma sporo na sumieniu

2021-06-12 13:28

Ukrywał się od 18 lat i w końcu wpadł – w Niemczech, ale dzięki pracy polkowickich policjantów. Był poszukiwany od blisko 20 lat. Jeśli miał nadzieję, że sprawiedliwość już go nie dosięgnie, to musiał bardzo się rozczarować. Nie spodziewał się, że przeszłość jeszcze go dopadnie. 50-letni mężczyzna ma sporo na sumieniu: oszustwo i wyłudzenie kultowej dziś Nokii 3310. Przed laty przepadł bez śladu, ale w końcu policjanci wpadli na jego trop. Był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania.

50-latek, który od 2003 r. był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, został zatrzymany dzięki współpracy dolnośląskich i niemieckich policjantów. Mężczyzna był ścigany m.in. za oszustwo przy sprzedaży samochodu na kwotę 10 tys. ówczesnych marek niemieckich oraz… wyłudzenie telefonu – kultowej dziś Nokii 3310.

Zobacz też: Koźmin: To on zabił 3-letnie dziecko? List gończy za Dominikiem Hutnikiem. 25-latek zbiegł

Jak przekazał w sobotę Polskiej Agencji Prasowej podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji, 50-latek, który kiedyś mieszkał w Przemkowie, został zatrzymany w Niemczech, dzięki współpracy dolnośląskich i niemieckich policjantów.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.06.2021

50-latek był od 2003 r. poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. – W 2001 r. podczas transakcji samochodowej oszukał kontrahenta na kwotę 10 tys. marek niemieckich, po czym w 2002 r. przy pomocy podrobionych dokumentów zawarł umowę z jedną z sieci telefonii komórkowej, wchodząc w posiadanie kultowego – ówcześnie, jak i obecnie – telefonu Nokia 3310 i ślad po nim zaginął – przekazał Jabłoński.

Mężczyzna został zatrzymany przez niemieckich policjantów podczas kontroli drogowej niedaleko miejsca, w którym mieszkał. 50-latek zostanie wydany polskim organom wymiaru sprawiedliwości – informuje PAP.