Silny deszcz na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Ulewne deszcze na Dolnym Śląsku. Stany alarmowe zostaną przekroczone? IMGW ostrzega!

2020-09-25 14:37

W nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę na Dolnym Śląsku spodziewane są ulewne deszcze. Miejscami mogą zostać przekroczone stany alarmowe na rzekach. Ostrzeżenie pogodowe dla całego województwa dolnośląskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Deszcz na Dolnym Śląsku zaczął padać już w piątek. Najintensywniejsze opady spodziewane są jednak w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę. Synoptycy przewidują, że miejscami może spaść od 30 do 50 mm deszczu. Najmocniej ma padać w południowej części województwa.

IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Alert dotyczący intensywnych opadów obowiązuje od północy do godz. 14 w sobotę (26 września).

W związku z intensywnymi opadami na Dolnym Śląsku do niedzieli ma obowiązywać też ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia. „Na obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym prognozowane są wzrosty stanów wody do strefy stanów wysokich z możliwością przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Miejscami niewykluczone są przekroczonia stanów alarmowych” - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie hydrologiczne obowiązuje od północy z piątku na sobotę do niedzieli (27 września) do godz. 12.

Taka będzie pogoda jesienią