Urodziny tygrysa Tengah!

i

Autor: mat.prasowe

Urodziny tygrysa Tengah!

2023-03-03 8:00 Materiał sponsorowany

Tengah – samiec tygrysa sumatrzańskiego z okazji swoich 14. urodzin dostał to, co koty lubią najbardziej – mięso. Opiekunowie zapakowali wołowinę w kartony, bo przecież koty, także te wielkie, uwielbiają bawić się takimi pudłami. Pojawiły się także serduszka z czternastką.

Tengah urodził się 26 lutego 2009 r. w zoo w Rheine w Niemczec. Do Wrocławia przyjechał w maju 2010 r. Tu spotkał samicę Nuri, z którą doczekał się córki o imieniu Surya.

– W stosunku do opiekunów Tengah jest spokojny, natomiast często denerwuje się na zwiedzających, którzy wymachują do niego rękoma czy uderzają w szyby. Za to jest bardzo cierpliwy i spokojny w stosunku do Nuri – opowiada Paweł Sroka, kierownik wydziału Ssaków Drapieżnych ZOO.

Surya w ubiegłym roku wyjechała do zoo w Cottbus w Niemczech, aby poznać partnera i brać udział w programie hodowli tygrysów sumatrzańskich.

Urodziny tygrysa Tengah

i

Autor: mat.prasowe

Tengah i Nuri zostali we Wrocławiu. Nie wiadomo czy będą jeszcze mieli potomstwo, jednak każde narodziny tygrysa sumatrzańskiego są na wagę złota. Populacja około 400 tygrysów sumatrzańskich w naturze jest krytycznie zagrożona wyginięciem. Występują na kurczących się obszarach indonezyjskiej wyspy Sumatry. Wyrąb lasów pod uprawy palmy olejowej, zmusił tygrysy do wycofania się w górzyste tereny wyspy. Tygrysy szczególnie cierpią z powodu kłusownictwa, także na potrzeby „medycyny chińskiej”. Gdy Tengah przyjeżdżał do wrocławskiego zoo, na świecie żyło około 1000 tygrysów tego podgatunku. Na szczęście możemy pomóc – działania ochroniarskie podejmuje między innymi Fundacja ZOO Wrocław – DODO.

Fundacja od początku swojej działalności przekazała ponad 26,5 tys. zł na ochronę różnych gatunków tygrysów. Ty także możesz przekazać 1,5 proc. Swojego podatku, by chronić zagrożone gatunki.

KRS Fundacji ZOO Wrocław – DODO 0000623492

Urodziny tygrysa Tengah

i

Autor: mat.prasowe