volvo1

i

Autor: mat. prasowe

Volvo C40 Recharge. Przetestuj najnowszego elektryka od Volvo w Bielanach Wrocławskich

2022-02-16 14:19

Volvo C40 Recharge to najnowszy elektryczny crossover szwedzkiej firmy. Już teraz, w salonie Volvo Car Wrocław-Bielany możesz się nim przejechać i poznać wszystkie jego walory. Dowiedz się więcej o tym aucie i poznaj linię elektryków Volvo.

Volvo Cars zamierza zostać w 2030 roku wytwórcą samochodów o napędzie wyłącznie elektrycznym, a w najbliższych latach planuje zaprezentować całą nową rodzinę takich pojazdów. To jeden z najbardziej ambitnych programów elektryfikacji w branży motoryzacyjnej. Ciągłe zmniejszanie poziomu emisji węglowych to krok do osiągnięcia zaplanowanej na rok 2040 neutralności klimatycznej.

Jesienią 2021 roku w autoryzowanych salonach Volvo mogliśmy testować w pełni elektrycznego SUV-a Volvo XC40 Recharge. W styczniu 2022 roku w pojawił się drugi w pełni elektryczny model Volvo C40 Recharge, crossover. Premierę tego modelu w skandynawskim kolorze Fjord Blue można zobaczyć na kanale YT Volvo Car Wrocław-Bielany:

Volvo C40 Recharge

Produkcja Volvo C40 Recharge rozpoczęła się 4 października 2021 roku w zakładzie produkcyjnym w Gandawie w Belgii.

Model łączy w sobie zalety samochodu typu SUV, jest jednak niższy i bardziej elegancki. Jego tył charakteryzuje się efektowną stylistyką, która współgra z obniżoną linią dachu, natomiast nowa linia przodu zapowiada nowe oblicze elektrycznych samochodów Volvo, obejmujące reflektory z najnowocześniejszą technologią pikselową.

We wnętrzu C40 Recharge znajdą się wysokie siedzenia, które preferuje większość kierowców Volvo, a ponadto model ten jest dostępny w unikalnych kolorach i stylach. Jest to również pierwszy model Volvo całkowicie pozbawiony elementów skórzanych.

Podobnie jak XC40 Recharge, C40 Recharge jest wyposażony w jeden z najlepszych systemów informacyjno-rozrywkowych na rynku, opracowany wspólnie z Google i oparty na systemie operacyjnym Android. Zapewnia on konsumentom wbudowane aplikacje i usługi Google, takie jak Google Assistant, Google Maps czy Google Play.

Napęd C40 składa się z dwóch silników elektrycznych, jednego na przedniej i jednego na tylnej osi, zasilanych z akumulatora o pojemności 78 kWh, który można szybko naładować od 10 do 80 proc. w ciągu około 40 minut. Przy czym czas ładowania zależy od takich czynników jak temperatura zewnętrzna, aktualna temperatura akumulatora, urządzenie ładujące, stan akumulatora i stan samochodu. Przewidywany zasięg wynosi około 440 km.

C40 Recharge jest dostępny online na stronie volvocars.com na wybranych rynkach na całym świecie. Klienci mogą składać zamówienia samodzielnie w zaciszu własnego domu lub skorzystać z pomocy sprzedawcy.

volvo2

i

Autor: mat. prasowe

XC40 Recharge

Fabryka w Gandawie, jeden z największych zakładów firmy, jest pionierem w dążeniu Volvo do całkowitej elektryfikacji. Produkuje również XC40 Recharge, w pełni elektryczną wersję wielokrotnie nagradzanego kompaktowego SUV-a Volvo i pierwszy w pełni elektryczny model Volvo Cars.

Oba samochody można zobaczyć i przetestować podczas trwających do końca lutego Volvo Electric Days w salonie Volvo w Bielanach Wrocławskich Volvo Car Wrocław-Bielany.

Artykuł sponsorowany

volvo3

i

Autor: mat. prasowe