Tragiczna lawina pod Śnieżką

i

Autor: pixabay.com

W Karkonoszach zeszła duża lawina! Pod śniegiem byli ludzie?! [AKTUALIZACJA]

2021-03-14 19:15

W niedzielę przed południem w Karkonoszach w Białym Jarze zeszła duża lawina śnieżna. Karkonoska Grupa GOPR przez kilka godzin przeszukiwała obszar zejścia. Na miejscu pracowało ponad 70 osób. Na tym terenie szlaki były zamknięte.

Aktualizacja, godz. 19:10

Zastępca naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR Grzegorz Tarczewski poinformował PAP, że akcja przeszukania obszaru po zejściu lawiny w rejonie Białego Jaru została zakończona.

- Wszystko na to wskazuje, że nikt nie ucierpiał pod tą lawiną. Przeszukaliśmy cały teren i nie znaleźliśmy poszkodowanych - powiedział ratownik.

godz. 14:00

Zastępca naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR Grzegorz Tarczewski poinformował w niedzielę PAP, że informację o zejściu lawiny w Białym Jarze służby otrzymały po godz. 11. - Przeszukujemy obszar zejścia. Ta lawina była sporej wielkości, z dużą ilością śniegu. Rzuciliśmy tam wszystkie środki. Pomagają nam koledzy z czeskiej Horskiej Służby. Na miejscu pracuje ponad 70 osób i psy - powiedział Tarczewski. Dodał, że z informacji, jakie posiada na ten moment nie było tam osób, które mogły ucierpieć. Szlaki ze względu na zagrożenie lawinowe były w tym rejonie zamknięte. Biały Jar to częste miejsce lawin w Karkonoszach. W 1968 roku zginęło w takim wypadku 19 osób.

ZOBACZ: Tatry: Trzeci stopień ZAGROŻENIA lawinowego! Warunki są bardzo trudne

Pikieta przed Szpitalem Praskim