We Wrocławiu stanie pomnik Żołnierzy Niezłomnych

i

Autor: UM Wrocław

We Wrocławiu stanie pomnik Żołnierzy Niezłomnych. Znamy lokalizację

2021-05-22 8:17

Wrocławscy radni podjęli decyzję o budowie pomnika Żołnierzy Niezłomnych. Powstanie on na skwerze u zbiegu ul. Ślężnej, Borowskiej i Dyrekcyjnej. Konkurs na projekt pomnika rozstrzygnięto w czerwcu ubiegłego roku. Wygrała praca Tomasza Urbanowicza i Konrada Urbanowicza.

Pomnik Żołnierzy Niezłomnych już wkrótce stanie we Wrocławiu. Wrocławscy radni przyjęli uchwałę o jego budowie. Za przyjęciem uchwały głosowało 25 radnych, 9 było przeciwko, a 3 wstrzymało się od głosu. Przeciwko budowie pomnika opowiedzieli się m.in. radni związani z Lewicą.

Pomnik powstanie na skwerze u zbiegu ulic Ślężnej, Borowskiej i Dyrekcyjnej. Konkurs na projekt pomnika rozstrzygnięto w czerwcu ubiegłego roku. Wygrała praca Tomasza Urbanowicza i Konrada Urbanowicza. Jerzy Pietraszek, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia, opisując zwycięski projekt, wskazywał, że jego autorzy w „przestrzeni placu umieszczają szklane bloki z zastygłymi, jakby zamrożonymi sylwetkami żołnierzy”.

- To wyrazisty monument - jak ocenił sąd konkursowy - dzieło prowokuje do dialogu, skłania do głębokiej refleksji i poznawania historii. Wywołuje interakcję z widzami – powiedział Jerzy Pietraszek.

Jarmark Świętojański wraca na wrocławski Rynek