DOLNY SLASK W DUBAJU

i

Autor: Beata Olejarka Delegacja z Dolnego Śląska promuje swój regio w Dubaju i nawiązuje nowe relacje biznesowe

Wieczór Dolnośląski w Dubaju. Bliski Wschód zabiega o partnerów z Polski

2021-12-07 4:29

Urząd Marszałkowski w trudnym czasie pandemii wyciąga rękę do przedsiębiorców z Dolnego Śląska, którzy nie boją się inwestować. Urzędnicy pomagają m.in. w poszukiwaniu partnerów na Bliskim Wschodzie. Świetnym sposobem na zaprezentowanie swojej oferty jest EXPO 2020, którego znaczącą częścią jest właśnie Dolny Śląsk z całym swoim bogactwem. Jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce szuka partnerów w Dubaju. To nowy krok w dziejach partnerstwa i gospodarki zarówno dla Wrocławia, jak i całego województwa.

Pawilon Polski na EXPO 2020 w Dubaju jest miejscem wielowymiarowej prezentacji Polski. Jego hasłem przewodnim jest „Poland. Creativity inspired by nature – Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Za opracowanie projektu oraz koncepcji architektoniczno-tematycznej pawilonu oraz wystawy odpowiada pracownia WXCA wraz ze studiem Bellprat Partner. Wspólnie stworzyli wyjątkową, immersyjną, przenikającą się przestrzeń, zapraszającą odwiedzających do doświadczania polskiej natury, kultury, innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Pawilon inspiruje i dzieli się ze światem wieloma rozwiązaniami dla świadomej, zrównoważonej przyszłości. Za szczegółową koncepcję narracji ekspozycji, kluczowe doświadczenia oraz produkcję wszystkich materiałów multimedialnych odpowiada konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks i Tellart, które jest także pomysłodawcą „Polskiego Stołu” i strefy V „Poland. Landscapes of creativity”. Generalnym Wykonawcą Pawilonu Polski jest konsorcjum Międzynarodowe Targi Poznańskie – FM Aldentro.

Dolny Śląsk buduje relacje partnerskie z Bliskim Wschodem

Targi w Dubaju, na których prezentuje się Dolny Śląsk, są doskonałym sposobem, by nawiązać współpracę z emirami, którzy chcą inwestować w nowe technologie i są zafascynowani rozwiązaniami przedsiębiorców z Dolnego Śląska. Ci prezentowali swoją ofertę m.in. podczas Dolnośląskiego wieczoru w Dubaju, gdzie wiele instytucji nawiązało rokującą współpracę. W niektórych przypadkach rozmowy poszły tak daleko, że firmy wrócą z filią swojego przedsiębiorstwa na Bliskim Wschodzie. To pokazuje jak ważna jest obecność na EXPO 2020 i jak wiele można zbudować dzięki dobrej współpracy polityki i biznesu.

O tym, jak ważne są relacje z lokalnymi inwestorami i wspieranie ich w drodze do rozwijania biznesu, mówił nie tylko marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, ale i wiceminister rozwoju Waldemar Buda, który również był gościem wieczoru dolnośląskiego w Dubaju. Dla wielu przedsiębiorców, którzy mogli zaprezentować swoje firmy, to był jeden z najważniejszych wieczorów w dziejach istnienia ich mniejszych i większych działalności, bo udało im się poważnie zaintrygować partnerów z Bliskiego Wschodu. Dubaj jeszcze nigdy nie był tak blisko Wrocławia, a zapowiedzi obu stron przynoszą obiecujące prognozy.

ZOBACZ TEŻ: Dolny Śląsk promuje się na EXPO w Dubaju