Większe wsparcie dla rodzin zastępczych. Otrzymają podwyżkę wynagrodzenia

2020-06-30 17:34 Sebastian Stelmach
Zawodowe rodziny zastępcze otrzymają wyższe wynagrodzenie za swoją pracę
Autor: White77 / Pixabay Zawodowe rodziny zastępcze otrzymają wyższe wynagrodzenie za swoją pracę

Zawodowe rodziny zastępcze zyskają większe wsparcie. Rada Powiatu Trzebnickiego na poniedziałkowej sesji zadecydowała o podniesieniu miesięcznego wynagrodzenia, które przysługuje takim rodzinom.

Wynagrodzenie dla zawodowych rodzin zastępczych jest pewną rekompensatą za poświęcenie i rezygnację z pracy zawodowej, na rzecz wychowywania młodych podopiecznych.

- Każda zawodowa rodzina otrzymuje takie wynagrodzenie. Najczęściej otrzymuje je jeden rodzic, który podjął decyzję o rezygnacji z pracy zawodowej na rzecz wychowania dzieci w ramach rodziny zastępczej - mówi dr Małgorzata Wojtkowiak-Jakacka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy.

Do tej pory zawodowe rodziny zastępcze mogły liczyć na wsparcie PCPR-u na poziomie 2168 zł miesięcznie, a zawodowe rodziny zastępcze pełniące funkcję pogotowia rodzinnego - 2819 zł. Dzięki decyzji trzebnickich radnych kwoty te wzrosną.

- W związku z tym, że rośnie minimalne wynagrodzenie w gospodarce narodowej, zaproponowaliśmy podniesienie kwoty dla rodzin zastępczych zawodowych do kwoty 2600 zł i dla rodzin pełniących funkcję pogotowia rodzinnego do kwoty 3000 zł - dodaje dyrektor PCPR w Trzebnicy.

Dodajmy, że w tej chwili na terenie powiatu trzebnickiego funkcjonuje pięć zawodowych rodzin zastępczych i aż 92 rodziny niezawodowe, które również mogą liczyć na wsparcie PCPR-u.

Adopcja a rodzina zastępcza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.