Paraliż na ulicach Wrocławia

Wielka awaria gazociągu we Wrocławiu. Most Szczytnicki zamknięty, ewakuacja mieszkańców

2022-12-06 15:04

Wielka awaria gazociągu w pobliżu mostu Szczytnickiego we Wrocławiu. Podczas prac ziemnych uszkodzona została rura z gazem. Most Szczytnicki został zamknięty, ewakuowano również okolicznych mieszkańców. Paraliż na ulicach w tej części miasta.

Wyciek gazu we Wrocławiu. Zamknięty most Szczytnicki, ewakuacja mieszkańców   

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 grudnia, około godz. 11.30. Podczas prac ziemnych w pobliżu mostu Szczytnickiego doszło do uszkodzenia rury gazociągu średniego ciśnienia. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie gazowe oraz służby ratunkowe, przybyło m.in. 10 zastępów straży pożarnej.

- W trakcie prac budowlanych został uszkodzony rurociąg średniego ciśnienia. W tym momencie na miejscu dokonywane są pomiary i wyznaczanie strefy. Ewakuowanych zostało 27 osób z pobliskich budynków - powiedział st. kpt. Tomasz Szwajnos, oficer prasowy wrocławskiej straży pożarnej.

Dodał, że obecnie pogotowie gazowe pracuje nad tym, aby zlokalizować zasuwy i odciąć dopływ gazu do miejsca awarii. - Jeżeli się nie uda z zasuwami, wówczas służby będą odkopywać rurę, żeby uszczelnić ją na zasadzie zaciśnięcia – wyjaśnił.

Stężenia gazu okazało się na tyle wysokie, że konieczne było natychmiastowe wyłączenia prądu w latarniach ulicznych oraz wyłączenie sygnalizacji świetlnej. Policja zamknęła również most Szczytnicki.

Awaria gazociągu. Paraliż na ulicach Wrocławia

Ze względu na zamknięty most Szczytnicki w okolicy – m.in. na al. Kochanowskiego, al. Różyckiego, ul Grunwaldzkiej, al. Mickiewicza – tworzyły się potężne korki.

Wprowadzono objazdy dla komunikacji miejskiej:

  • Autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 zostały skierowane objazdem w obu kierunkach przez ul. Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej, mosty Warszawskie, Toruńską do Brücknera;
  • Autobusy linii 116 zostały skierowane objazdem w obu kierunkach przez ul. Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej, mosty Warszawskie;
  • Autobusy linii 709 zostały skierowane objazdem w obu kierunkach przez ul. Curie-Skłodowskiej, most Zwierzyniecki, ul. Mickiewicza.

Sytuację udało się opanować o godz. 17. Na most Szczytnicki wrócił ruch, a mieszkańcy wrócili do swoich lokali. W tym czasie gazownicy przystąpili do usuwania awarii.

Kolejny odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia otwarty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE