Tu się nie przelewa

Najbiedniejsze gminy na Dolnym Śląsku. Dochód prawie trzy razy mniejszy niż w najbogatszych

2022-12-06 12:57

Dolny Śląsk jest jednym z bardziej zamożnych regionów w Polsce. Niestety, nawet u nas istnieje duże zróżnicowanie pod tym względem. Które gminy na Dolnym Śląsku są najbiedniejsze? Sprawdźcie to w naszej galerii.

Najbiedniejsze gminy na Dolnym Śląska

Które gminy na Dolnym Śląsku są najbogatsze, a które najbiedniejsze? Dziś sprawdziliśmy ten drugi wariant. Mimo że nasz region należy do tych bogatszych w Polsce, nie brakuje terenów mniej zamożnych, a w samym regionie można zauważyć też duże zróżnicowania.

Zamożność samorządów można mierzyć na różne sposoby. Czasem są to dochody gminnych budżetów, innym razem ocenia się środki wydane na inwestycje. My pod uwagę wzięliśmy dochody gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Nasz ranking powstał na podstawie najnowszych danych GUS.

Szczegóły znajdziecie w naszej galerii. Dodajmy, że najbogatsza pod tym względem gmina Kobierzyce, może poszczycić się dochodem 13 371 zł na jednego mieszkańca. Wrocław ma średni dochód - 9 205 zł, a najmniejszy dochód na mieszkańca wyniósł 5 096 zł. Gdzie? Sprawdźcie poniżej.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Niektóre ceny mogą szokować.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE