Wpadł do fosy w centrum Wrocławiu. Omal się nie utopił

2021-08-03 16:40

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który wpadł do fosy w centrum miasta i nie mógł wydostać się z niej o własnych siłach. Mężczyzna został wyciągnięty przy pomocy liny ratunkowej, a następnie – przemoczony i wyziębiony – został przewieziony do szpitala.

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielę (1 sierpnia) w centrum Wrocławia. Niemal w samo południe do miejskiej fosy wpadł mężczyzna i nie był w stanie samodzielnie się z niej wydostać. Wszystkie jego próby kończyły się na stromym i śliskim brzegu. Świadkowie wypadku, zaalarmowani wołaniem przemoczonego mężczyzny o pomoc, wezwali na miejsce policję.

- Policjanci wykorzystali linę ratunkową znajdującą się w radiowozie, a następnie wyciągnęli mężczyznę na brzeg i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Był przemoczony i wyziębiony, więc okryto go kocem termicznym.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu mężczyzny do jednego z wrocławskich szpitali na obserwację.

W Odrze znaleziono zwłoki mężczyzny.