Camping AWF-u przejdzie spory remont

i

Autor: Wojciech Góralski Camping AWF-u przejdzie spory remont

Wrocław będzie miał camping na miarę europejskiego turysty [WIDEO, AUDIO]

2016-04-21 19:50

Władze Akademii Wychowania Fizycznego zapowiedziały, że zmodernizują swój camping przy Polach Marsowych.

Na campingu powstanie zupełnie nowa strefa dla camperów, przyczep kempingowych i namiotów.

- To będzie 50 niezależnych miejsc dla camperów, oddzielonych od siebie, tak jak to w Europie wygląda. Kolejne miejsce w drugiej części, żeby użytkownicy sobie wzajemnie nie przeszkadzali, to są miejsca dla namiotów. Będą też plac zabaw dla dzieci i dobre sanitariaty - wylicza Andrzej Rokita, rektor elekt Akademii Wychowania Fizycznego.

Na modernizację terenu trzeba będzie wydać cztery miliony złotych. 

Wrocław potrzebuje dobrego campingu

Zdaniem ekspertów takie miejsce na pewno we Wrocławiu się przyda, choćby dlatego, że jest u nas zbyt mało hoteli dwu- i trzygwiazdkowych gwiazdkowych. 

- Mniej więcej od maja do końca wakacji bardzo dużo osób z zagranicy, które odwiedzają Centrum Informacji Turystycznej pyta o takie możliwości noclegu we Wrocławiu, właśnie nie o hostel czy hotel. Przyjeżdżają z własnym camperem albo nawet i bez i pytają, gdzie mogą w taki bardziej campingowy sposób przenocować we Wrocławiu - opowiada Robert Rosała z Centrum Informacji Turystycznej.

Jakie noclegi teraz mają do wyboru we Wrocławiu turyści?

W sezonie letnim jak na razie najtańsze we Wrocławiu są akademiki i schroniska młodzieżowe. Za darmo z kolei można znaleźć nocleg za pomocą couchsurfingu. Ci którzy jednak mają grubsze portfele mogą korzystać z całej gamy hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych, gdzie doba kosztuje nawet 700 złotych. 

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Gwiazda BBC na Dolnym Śląsku. Prapraprawnuk premiera Anglii i mąż księżniczki robi film o naszym regionie​