Chciał uniknąć odpowiedzialności i zgłosił kradzież auta

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Chciał uniknąć odpowiedzialności i zgłosił kradzież auta. Teraz grozi mu 8 lat więzienia!

2021-03-16 13:50

66-letni wrocławianin zgłosił na policję kradzież swojego auta, do której nie doszło. Okazało się, że właściciel po spowodowaniu wypadku sam porzucił samochód w mieście, licząc, że w ten sposób uda mu się uniknąć odpowiedzialności. Konsekwencje takie zachowania mogą się dla niego okazać jednak znacznie poważniejsze. Za zgłoszenie fałszywego przestępstwa i składanie fałszywych zeznań grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Dyżurny z komisariatu przy ul. Ślężnej przyjął zawiadomienie o kradzieży osobowego renault, do której miało dojść dwa dni wcześniej na terenie na terenie wrocławskich Krzyków.

- Sprawa od razu została przekazana do policjantom kryminalnym z Zespołu do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy natychmiast przystąpili do działań. Jednak już od początku ich wątpliwości budził fakt zgłoszenia przestępstwa dopiero po dwóch dniach od jego zaistnienia i brak logicznego wytłumaczenia tej sytuacji - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

„Skradziony” pojazd został wkrótce odnaleziony na jednej z wrocławskich ulic. Jak się po chwili okazało, dwa dni wcześniej samochód brał udział w zdarzeniu drogowym.

- Niestety, sprawca zdarzenia, a jednocześnie zgłaszający kradzież, usunął pojazd z jezdni i zbiegł z miejsca - wyjaśnia Paweł Noga. - 66-latkowi po dwóch dniach przemyśleń wpadł do głowy pomysł zgłoszenia kradzieży swojego renault, najprawdopodobniej celem uniknięcia odpowiedzialności. Niestety, tym nieprzemyślanym ruchem mężczyzna wpędził się w znacznie większe kłopoty.

Wrocławianin złożył fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a później, brnąc dalej w wymyśloną historię, składał fałszywe zeznania. Przeciwko 66-latkowi świadczy jednak zabezpieczony monitoring znajdujący się w okolicy, a także zeznania świadków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Bydgoszcz: Kradli luksusowe auta. Policja zrobiła nalot na dziuplę samochodową