Zatrzymany producent dopalaczy

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Policyjna akcja w parku Tołpy. Zatrzymany producent dopalaczy

2021-03-16 11:11

Kolejne uderzenie wrocławskiej policji w biznes dopalaczy. Podczas akcji w Parku Tołpy funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mężczyznę, podejrzanego o produkcję i handel dopalaczami. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono blisko tysiąc porcji narkotyków. Do aresztu trafiła też 26-letnia znajoma 43-latka.

Kolejny cios w biznes dopalaczy we Wrocławiu. Drobiazgowe śledztwo prowadzone przez wrocławskich policjantów doprowadziło funkcjonariuszy do mężczyzny podejrzewanego o wytwarzanie i sprzedaż dopalaczy.

- Wielodniowa wcześniejsza praca operacyjna przyniosła efekty, a policjanci zatrzymali w Parku Tołpy 43-latka i jego 26-letnią towarzyszkę - informuje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Zarówno mężczyzna, jak i jego partnerka, posiadali przy sobie środki zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii

W mieszkaniu 43-latka policjanci znaleźli blisko 900 porcji handlowych dopalaczy, a także sprzęt służący do ich wytwarzania. Zatrzymany mężczyzna przyznał, że sam wyprodukował znalezione przez policję dopalacze, a środki, które miała przy sobie 26-latka, pochodzą właśnie z jego domowej produkcji.

O dalszym losie zatrzymanej pary zdecyduje sąd. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych i ich udzielanie grożą nawet 3 lata więzienia. Taką samą karą zagrożone jest wytwarzanie nowych substancji psychoaktywnych.

Policyjny pościg na autostradzie A4