Wrocław: Flow nad Odrą. Jedna z największych atrakcji ESK 2016 [PROGRAM, UTRUDNIENIA W RUCHU, MAPA, ZDJĘCIA]

2016-06-11 10:04

Czeka nas wielkie show prezentowane przez całą sobotę w czterech strefach blisko Odry i zakończone wielkim widowiskiem z udziałem właścicieli łodzi i muzyków z całego świata. 

Flow podzielone jest na dwie części: dzienną i nocną. Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w pobliżu Odry i wszystkie będą darmowe.

Flow I

Pierwsza część zaczyna się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 20.00. Rozmieszczona jest w czterech strefach. w każdej z nich prezentowane będą przedstawienia, pokazy i koncerty.

Strefa Historii ciała na Wyspie Piasek i Wyspie Bielarskiej

Nadine Bommer Dance Company zamieni teren w multikulturowe boisko do piłki nożnej. Widowisko można oglądać od godziny 11.00 do 17.00. To jednak nie jedyna atrakcja. Swój taneczno - teatralny spektakl przedstawi też Mash - Dom Tańca Machol Shalem we współpracy z Teatrem Tańca Zawirowania. "HA-E" (Wyspa) będzie prezentowany między godziną 14.00 a 18.30.

Na Wyspie Bielarskiej będą się za to odbywać warsztaty z tworzenia łódek (od godziny 11.00 do 19.00), a w barce Tumskiej będzie można posłuchać wspomnień dolnośląskich Żydów. Będzie też okazja, by stworzyć własną pocztówkę, wykorzystując stare kartki pocztowe, i wysłać ją w świat (stoisko czynne w godz. 11.00 - 19.00).

Strefa Szeptów: „Pewna Historia”, teren od placu Nowy Targ do Parku Słowackiego

Tu można obejrzeć taneczny performens uliczny pokazujący nieznane historie rodzin z Dolnego Śląska. Żeby obejrzeć całość trzeba odwiedzić plac Nowy Targ, Halę Targową, bloki w okolicach ulicy Frycza Modrzewskiego, plac przy Akademii Sztuk Pięknych, ulicę Purkyniego pomiędzy Hotelem Radisson a Muzeum Narodowym, plac przed Panoramą Racławicką i dojść aż do Parku Słowackiego.

W planie są tez warsztaty teatralne, śpiewu i cyrkowe.

Strefa Smaków, Ogród botaniczny

W tej części głównym tematem będzie... dżem. I to nie taki sklepowy. Polsko - niemiecki projekt skupia się na pamięci smaku – wspomnieniach z domu, dżemach przygotowywanych przez nasze babcie. Będą koncert, opowiadanie historii i marmoladowy piknik.

Godziny rozpoczęcia spektakli: 11:00; 12:30;  14:00; 15:30; 17:00; 18:30.

Strefa Granic, plac Uniwersytecki

Instalacje i performanse poświęcone historiom mieszkających w Polsce Ukraińców.

Godziny rozpoczęcia udramatyzowanych happeningów: 11:00; 13:00; 15:00; 17:00.

Szafy w mieście

Wokół centrum Wrocławia ustawionych jest dziś 21 szaf. Można w nich zostawiać wspomnienia dla następnych pokoleń.

Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje Flow, trzeba poświęcić na to cały dzień

i

Autor: Materiały prasowe Żeby zobaczyć wszystkie atrakcje Flow, trzeba poświęcić na to cały dzień

FLOW II

Kulminacyjna część wydarzenia, czyli trwające mniej więcej godzinę show na bulwarze Dunikowskiego nad Odrą zaczyna się o godzinie 22.00. Ma to być performens, w którym rzeka i otaczające ją budynki będą grały kluczową rolę. Obiekty będą specjalnie oświetlone, a wszystko połączy przygotowany specjalnie na tę okazję utwór muzyczny: "Kantata wrocławska". Wykonają go chóry i orkiestry między innymi z Drezna, Krakowa, Wrocławia, Jeruzalem i Lublina.

Skąd najlepiej oglądać Flow?

Najlepiej dostać się na sam bulwar Dunikowskiego. Będzie to możliwe od godziny 20:15. Niezłym pomysłem jest także most Pokoju. Ten będzie otwarty od godziny 20:00.

Flow będzie można również obejrzeć na czterech ekranach umieszczonych na bulwarze Kaczyńskich, Wyspie Piasek, placu Nowy Targ oraz na Wzgórzu Polskim, naprzeciw Panoramy Racławickiej.

Utrudnienia w ruchu

Impreza wprowadzi trochę zmian na ulicach miasta. W godzinach od 21:00 do 23:30 zamknięta dla ruchu będzie trasa od Hali Targowej do placu Bema oraz prawie całkowicie most Pokoju (będą mogły jeździć tamtędy tylko samochody kierujące się w stronę centrum). Godzinę wcześniej zamknięta zostanie ulica Purkyniego.

Z powodu tych zmian w godzinach 20:50-23:30 objazdami będą jeździły tramwaje numer 6, 8, 9, 11, 17, 23 oraz autobusy A, N, 904 i 914. 

Dodatkowe autobusy

Specjalne linie będą kursowały po przedstawieniu. Wszystkie będą startowały z Petrusewicza. 241 będzie jeździło na Osiedle Sobieskiego, 243 na Pilczyce, 245 na Kozanów, 246 na Obornicką, 247 na Kamieńskiego, 249 na Nowy Dwór, 251 w kierunku FAT-u oraz Psiego Pola i Litewskiej, 253 na Bartoszowice, a 255 na Gaj.

Czytaj także: Nocny bieg po lotnisku, pokazy tańca i spotkanie z olimpijczykiem. W sobotę Wro Runway Run [PROGRAM]