Wrocław: Jarmark Świętojański ruszył. Mamy plażę, ogród i mnóstwo straganów w centrum miasta! [GALERIA, AUDIO, HARMONOGRAM]

2016-05-22 10:34

Rynek się zazielenił. Przy pręgierzu pojawiło się też ponad 70 ton piasku, leżaki i koło młyńskie. To wszystko otoczone jest drewnianymi domkami, w których można kupić łakocie, biżuterię, torby i ubrania.

Miejsce na chwilę relaksu wśród zieleni w samym centrum Wrocławia ze stopami zanurzonymi w piasku. Taką możliwość zapewniają plaża i Ogrody Świętojańskie, które wyrosły tuż obok ratusza.

Jest tam także "Młynówka", czyli domek z kołem młyńskim i wiatrakiem, w którym sprzedawane są orzeźwiające napoje.

Co mozna kupić na Jarmarku Świętojańskim?

Wzdłuż Świdnickiej aż do przejścia podziemnego i na fragmencie Oławskiej zaroiło się od drewnianych budek. W nich znajdziemy przysmaki litewskie, tureckie i polskie: sery, ekologiczne wina, przyprawy, wędliny, suszone owoce i podkarpackie miody. Są też potrawy serwowane na ciepło. W otoczeniu roślin można skosztować szaszłyków, bigosu czy kiełbas z grilla.

Jarmark kusi też innymi atrakcjami. W budkach w centrum Wrocławia można kupić oryginalną biżuterię, saszetki w kształcie kotów, lniane ubrania, świeczki, koszulki z zabawnymi napisami i wiele innych rzeczy, których na co dzień nie upolujemy w sklepach.

Niespotykane rośliny i konkursy

- 11 czerwca zapraszamy na wystawę florystyczną. Swoje prace prezentować będzie Agnieszka Mitko. Bedzie można podziwiać kwiaty uformowane zupełnie inaczej niż robi się to w domu. Z kolei 12 czerwca świętojańskie zabawy integracyjne i konkursy prowadzone przez animatorów - zaprasza Mariusz Gurgul, organizator wydarzenia.

19 czerwca odbędą się warsztaty florystyczne, w których udział będzie mógł brać każdy . Wtedy też odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wianek. Można przyjść już z gotowym dziełem lub upleść je dopiero na rynku.

Jarmark Świetojański potrwa do 26 czerwca. Stragany są otwarte codziennie od godziny 10.00 do 21.00.

Posłuchaj wypowiedzi organizatora Jarmarku Świętojańskiego:

Czytaj także: Jest szansa na rozbiórkę szkieletora przy Kolejowej [WIDEO, AUDIO]