Wrocław: Kobieta dusiła się przed centrum handlowym. Uratowali ją policjanci [ZOBACZ NAGRANIE]

2020-09-16 9:45 mar
Kobieta dusiła się przed centrum handlowym we Wrocławiu
Autor: materiały policji

Wrocławscy policjanci uratowali kobietę, która zaczęła dusić się przed Centrum Handlowym Magnolia. Kobieta zadławiła się i nie mogła złapać oddechu, z pomocą przyszli jej funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego. Dramatyczne zdarzenie trwało zaledwie 2 minuty i zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek po południu przed Centrum Handlowym Magnolia. W pewnej chwili do policjantów, którzy w tym miejscu prowadzili akurat znakowanie rowerów, podeszła kobieta. Wyglądała na mocno zestresowaną – trzymała się za gardło i wyraźnie nie mogła wydobyć z siebie słowa, ani złapać oddechu.

Kobieta dusiła się przed centrum handlowym. Uratowali ją policjanci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Policjanci szybko rozpoznali oznaki typowego zadławienia. Jest to dość częsta sytuacja, ale za każdym razem bardzo groźna, ponieważ osoba poszkodowana najczęściej nie jest w stanie pomóc sobie sama. Potrzebny jest ktoś, kto używając podstawowych technik, pomoże usunąć ciało obce - wyjaśnia sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na szczęście dla dławiącej się kobiety, funkcjonariusze byli przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy. Błyskawicznie pomogli kobiecie, która już po chwili mogła wziąć głęboki oddech.

Całe zdarzenie trwało zaledwie 2 minuty i zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak błyskawiczna reakcja policjantów uchroniła kobietę przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.