Wrocław. Minister podjął decyzję w sprawie obostrzeń. Mieszkańcy mogą czuć się rozczarowani!

i

Autor: Alexandra_Koch / pixabay Wrocław. Minister podjął decyzję w sprawie obostrzeń. Mieszkańcy mogą czuć się rozczarowani!

Wrocław. Minister podjął decyzję w sprawie obostrzeń. Mieszkańcy mogą czuć się rozczarowani!

2021-04-21 16:03

Koronawirus Wrocław. Co z restrykcjami? - Od 26 kwietnia, możemy poluzować część obostrzeń w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń - zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Ponownie zostaną tam otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone. W pozostałych 5 województwach wszystkie dotychczasowe ograniczenia pozostają bez zmian. Sprawdź, jak będą wyglądały nowe zasady bezpieczeństwa w Wrocławiu i województwie dolnośląskim.

Od kilku tygodni w Polsce obowiązują liczne obostrzenia, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Lockdown spowodował m.in. zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych. Czynne są m.in. sklepy spożywcze, apteki i drogerie, zamknięte pozostają sklepy m.in. z odzieżą i sprzętem gospodarstwa domowego. Od pewnego czasu spada jednak dzienna liczba zachorowań, co może spowodować luzowanie obostrzeń. Kiedy rozpocznie się ono w Wrocławiu i województwie dolnośląskim?

W środę, 21 kwietnia na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił plan znoszenia restrykcji spowodowanych epidemią koronawirusa. 

- W ostatnim czasie obserwujemy spadek liczby zakażeń. Jednak wciąż na mapie Polski są miejsca, gdzie średnia dzienna liczba zachorowań jest za wysoka, aby luzowanie obostrzeń było tam możliwe - stwierdził minister Niedzielski. Są to województwa, gdzie średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła 35.

Tak policyjne drony namierzają piratów drogowych

Są to województwa:

  • śląskie,
  • dolnośląskie,
  • wielkopolskie,
  • łódzkie,
  • opolskie.

Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Dotychczasowe obostrzenia zostały przedłużone! Dotyczą one zarówno 11 województw z niższym wskaźnikiem dziennych zachorowań. Ale także 5 województw (woj. śląskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie i wielkopolskie), w których obostrzenia nie są luzowane. Hotele pozostają zamknięte do 3 maja.

Dodatkowo, w województwie śląskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim i wielkopolskim wciąż pozostają zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Dzieci wszystkich klas uczą się w trybie zdalnym.

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?