Wrocław: Nieudany skok na Biedronkę. Rabuś próbował ukraść Gang Fajniaków

2020-09-24 12:27 mar

13 pluszowych Fajniaków próbował ukraść z Biedronki na wrocławskich Krzykach 41-letni wrocławianin. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez pracowników sklepu i przekazany policji. 41-latkowi za próbę kradzieży pluszowych maskotek grozi teraz 5 lat więzienia.

Do nietypowej próby kradzieży doszło w Biedronce na wrocławskich Krzykach. Po godz. 9 do sklepu wszedł 41-letni mężczyzna. Jak się wkrótce okazało, jego celem nie było skorzystanie z jednej z oferowanych przez dyskont promocji, ale zdobycie zestawu maskotek – popularnych Fajniaków. 41-latek próbował przechytrzyć ochronę i wynieść ze sklepu 13 maskotek. Próbę kradzieży zauważyli jednak pracownicy dyskontu i po krótkim pościgu złodziej został zatrzymany.

Na miejsce wezwano policję. Jak ustalono, 13 Fajniaków, które próbował ukraść złapany na gorącym uczynku wrocławianin, warte było ponad 500 zł.

- 41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Podczas dalszych czynności, nie chciał podać funkcjonariuszom powodów, dla których zdecydował się na tę kradzież.

Skok na fajniaki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Skradzione Fajniaki wróciły do sklepu, a 41-letni wrocławianin, odpowie teraz za próbę ich kradzieży przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.