Wrocław: Nieudany skok na Biedronkę. Rabuś próbował ukraść Gang Fajniaków

2020-09-24 12:27

13 pluszowych Fajniaków próbował ukraść z Biedronki na wrocławskich Krzykach 41-letni wrocławianin. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez pracowników sklepu i przekazany policji. 41-latkowi za próbę kradzieży pluszowych maskotek grozi teraz 5 lat więzienia.

Do nietypowej próby kradzieży doszło w Biedronce na wrocławskich Krzykach. Po godz. 9 do sklepu wszedł 41-letni mężczyzna. Jak się wkrótce okazało, jego celem nie było skorzystanie z jednej z oferowanych przez dyskont promocji, ale zdobycie zestawu maskotek – popularnych Fajniaków. 41-latek próbował przechytrzyć ochronę i wynieść ze sklepu 13 maskotek. Próbę kradzieży zauważyli jednak pracownicy dyskontu i po krótkim pościgu złodziej został zatrzymany.

Na miejsce wezwano policję. Jak ustalono, 13 Fajniaków, które próbował ukraść złapany na gorącym uczynku wrocławianin, warte było ponad 500 zł.

- 41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Podczas dalszych czynności, nie chciał podać funkcjonariuszom powodów, dla których zdecydował się na tę kradzież.

Skok na fajniaki

Skradzione Fajniaki wróciły do sklepu, a 41-letni wrocławianin, odpowie teraz za próbę ich kradzieży przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.