Wrocław: Pasażer samolotu nie chciał założyć maseczki. Został wyprowadzony w kajdankach

2020-09-23 17:57 mar
Pasażer samolotu nie chciał założyć maseczki
Autor: Straż Graniczna

Jeden z pasażerów samolotu, który przyleciał we wtorek z Londynu do Wrocławia, nie chciał założyć maseczki ani wypełnić karty lokalizacyjnej. Awantura skończyła się interwencją funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wyprowadzili mężczyznę z samolotu w kajdankach. 45-latek został ukarany mandatem karnym.

We wtorek (22 września) doszło do awantury na pokładzie samolotu, przylatującego z Londynu do Wrocławia. Jeden z pasażerów stanowczo odmawiał założenia maseczki i wypełnienia karty lokalizacyjnej. Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez załogę oraz kapitana samolotu. W tej sytuacji kapitan poprosił o interwencję Straż Graniczną.

Po wylądowaniu samolotu na lotnisku we Wrocławiu, na jego pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych. 45-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został wyprowadzony z samolotu w kajdankach. Mężczyzna przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana samolotu. Ostatecznie zgodził się też wypełnić kartę lokalizacyjną. Nie uchroniło go to jednak przed mandatem karnym - 45-latek będzie musiał zapłacić 300 zł kary.

Taka będzie pogoda jesienią

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.