Przedłuża się remont torowiska na wrocławskim Biskupinie

i

Autor: MPK Wrocław

Wrocław: Nowe torowisko na Biskupinie nie zostanie oddane w terminie

2021-02-18 14:08

Remont torów na ul. Olszewskiego we Wrocławiu potrwa dłużej niż planowano. Mróz i duże opady śniegu spowolniły wykonawcę robót, który planuje zakończyć prace remontowe na przełomie kwietnia i maja. Początkowo torowisko miało być gotowe do końca lutego.

Nowe torowisko na wrocławskim Biskupinie nie zostanie oddane w terminie. Zgodnie z pierwotnymi założeniami remont torów na ul. Olszewskiego miał się zakończyć do końca lutego. Wiadomo już jednak, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

„Choć wykonawcy udało się wykonać część prac, to opady deszczu i śniegu, które występowały w styczniu i lutym, skutecznie opóźniły zadania związane z wykonaniem podbudowy torowiska - czytamy w komunikacie MPK Wrocław. - Woda powodowała, że zamakał grunt oraz wykonane częściowo warstwy podbudowy. Z uwagi na wilgoć podłoże miało gorszą wytrzymałość i nie osiągnęło wymaganej nośności. Nie można było więc na nim wykonać kolejnych warstw podbudowy. Wykonawca pracuje, aby dodatkowo ustabilizować konstrukcję torowiska. Ponadto, temperatura sięgająca -10 stopni Celsjusza i obfite opady śniegu, nie pozwalały prowadzić prac robotnikom.

Kiedy w tej sytuacji skończy się remont torowiska na Olszewskiego? Z informacji przekazanych przez MPK Wrocław wynika, że jeśli warunki pogodowe znacząco się nie pogorszą, torowisko może zostać uruchomione na przełomie kwietnia i maja.

Niedługo tramwajem pojedziesz na Nowy Dwór