Pijana opiekunka zabrała niemowlaka do parku

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Pijana opiekunka zabrała niemowlaka do parku. Miała ponad 2 promile alkoholu!

2021-05-21 12:27

Ponad 2,2 promila alkoholu miała w organizmie 47-letnia opiekunka, która zabrała do parku 10-miesięcznego chłopczyka. Kobieta siedziała sobie na trawie w jednym z wrocławskich parków, a obok niej, na kocu znajdował się 10-miesięczny chłopiec i puszka z otwartym piwem. Niemowlę przekazano rodzicom, a 47-latka została zatrzymana. Może jej grozić nawet 5 lat więzienia.

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Grabiszynku otrzymali informację, że w jednym z miejskich parków pijana kobieta opiekuje się niemowlakiem. Zgłoszenie wpłynęło od jednego z przechodniów, który zauważył całą sytuację i wyczuł od kobiety silną woń alkoholu. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy.

Gdy policjanci dotarli do parku, pijana 47-latka wypoczywała, siedząc na trawie, a na kocu obok niej znajdował się 10-miesięczny chłopiec i puszka z otwartym piwem. Kobieta potwierdziła, że jest opiekunką dziecka i wypiła wcześniej dwa piwa. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latka ma ponad 2.2 promila alkoholu w organizmie.

- 47-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy, a niemowlę po wykonaniu niezbędnych czynności i ustaleń, przekazano rodzicom - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Jeżeli okaże się, że kobieta poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie, naraziła chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jarmark Świętojański wraca na wrocławski Rynek