Wrocław nazywany jest wyspą ciepła, czym wyróżnia się na tle innych miast w Polsce. Standardem stała się temperatura powyżej 30°C latem i ciepłe zimy. To wszystko, jak się okazuje, ma wpływ na nasze zdrowie, a także wygląd.
Polecany artykuł: „To najwyższa podwyżka dla nauczycieli po '89 roku”. Nauczycieli ta propozycja nie satysfakcjonuje
Upał nie sprzyja osobom, które pracują głosem. – Wysoka temperatura powoduje zwiększone wysychanie błony śluzowej dróg oddechowych. Możemy się spodziewać bólu i drapania gardła. Wysychanie znosi warstwę ochronną, co skutkuje zapadaniem na infekcje dróg oddechowych, zagęszczeniem wydzieliny i potrzebę odkrztuszania – wyjaśnia dr hab. n. med. Tomasz Zatoński, prof. nadzw. Klinika Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Często wydaje nam się, że słońce leczy trądzik, natomiast jest zupełnie odwrotnie. – Na dłuższą metę jest to bardzo złe dla naszej skóry, ponieważ powoduje ekstremalne wysuszenie cery. Skóra broni się i wydziela większą ilość łoju i dochodzi wtedy do przewlekłego stanu zapalnego i niestety nasilenia zmian trądzikowych – informuje lek. med. Anna Wójcik-Maciejewicz Specjalista Dermatologii i Wenerologii.
Skutki przesuszenia słonecznego pojawiają się z opóźnieniem, dlatego dopiero po okresie wakacyjnym do dermatologów zgłasza się najwięcej pacjentów.
Walka z trądzikiem jest trudna i wymagająca. - Kluczem do wyleczenia złego stanu skóry po upalnym lecie będzie połączenie leczenia miejscowego z zabiegami medycyny estetycznej i odpowiednio dobraną pielęgnacji – dodaje specjalistka z kliniki Medicus Self.
Czytaj także: Szybsze pozwolenia tylko dla wybranych obcokrajowców! CBA sprawdzi procedury w urzędzie wojewódzkim!