Centrum badań nad czekoladą powstanie w Bielanach Wrocławskich

i

Autor: Annca/PD/pixabay.com Centrum badań nad czekoladą powstanie w Bielanach Wrocławskich

Wrocław: Poszukiwani testerzy czekolady! [AUDIO]

2016-06-09 9:58

Bardziej przyjemnej pracy chyba nie można sobie wymarzyć. Jak się jednak okazuje, testerem czekolady wcale nie jest tak łatwo zostać. Sprawdzamy jakie warunki trzeba spełniać, by pracować w słodkim biznesie.

W Bielanach Wrocławskich powstaje Centrum Badań i Rozwoju firmy Mondelez, producenta między innymi znanej czekolady Milka czy wafelków Prince Polo. Część pracowników już jest, ale rekrutacja wciąż trwa. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod budowę budynku. Jego stworzenie ma pochłonąć 15 milionów dolarów. 

Nie każdy potrafi ocenić jakość słodkich przysmaków

Tester czekolady to dla wielu może i praca marzeń, ale żeby dostać taką posadę trzeba przejść bardzo wymagający sprawdzian.

- Ja po 15 latach pracy w działach badań, rozwoju i jakości z trudem przeszłam taki test. Także nie jest to praca dla każdego. Trzeba mieć określone predyspozycje i trzeba być odpowiednio przeszkolonym, by wiedzieć w jaki sposób oceny dokonywać - tłumaczy  Elżbieta Kolasińska, kierownik jakości Mondelez Polska. 

Życie w samochodach najlepszych marek.

Inny zawód, który wielu, zwłaszcza panów, chciałoby wykonywać, to na przykład dziennikarz motoryzacyjny, ale jak się okazuje tu też wcale nie jest tak przyjemnie, jak by się mogło wydawać.

- Dużo pracy poświęcamy na przygotowanie nowego numeru: tworzenie tekstów, redagowanie ich, przygotowanie materiałów, research. Zawsze jest ten moment, że na wszystko brakuje czasu, a doba powinna mieć więcej niż 24 godziny. Z drugiej strony możemy oglądać piękne samochody jeszcze przed premierą - przyznaje Bartosz Broński z magazynu "Auto Motor i Sport".

Czym się zajmujesz? Jestem latarnikiem

Jakie jeszcze inne nietypowe zawody znajdziemy we Wrocławiu? Można zostać na przykład testerem gier czy miejskim latarnikiem i każdego dnia nad ranem i wieczorem zapalają gazowe latarnie. 

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Pielęgniarki z Dolnego Śląska będą strajkować? Na razie złożyły skargę do Inspekcji Pracy [AUDIO]​