Poszukiwany przestępca zatrzymany w Pasażu Grunwaldzkim

i

Autor: mat. policji

Poszukiwany przestępca zatrzymany w Pasażu Grunwaldzkim. Wpadł, bo nie miał maseczki

2021-12-07 18:20

Poszukiwany 26-latek wpadł w ręce policji podczas zakupów w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Uwagę policjantów zwrócił brak maseczki u 26-latka. Zatrzymany mężczyzna nie miał może maseczki, ale za to miał przy sobie amfetaminę. W tej sytuacji prosto z galerii handlowej trafił do policyjnego aresztu.

Wrocławscy policjanci codziennie kontrolują przestrzeganie obowiązujących obostrzeń epidemicznych. W okresie przedświątecznym często można ich spotkać w pojazdach komunikacji miejskiej oraz w galeriach handlowych. Właśnie podczas jednego z takich patroli w Pasażu Grunwaldzkim ich uwagę zwrócił młody mężczyzna, który szedł jednym z korytarzy wśród innych klientów, bez obowiązkowej maseczki.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali i wylegitymowali 26-latka, okazało się, że jest on poszukiwany za przestępstwa, których dopuścił się m.in. w Warszawie. Jakby tego było mało, mężczyzna miał też przy sobie amfetaminę. W tej sytuacji 26-latek prosto z galerii handlowej trafił na policyjny komisariat.

Policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców Wrocławia i okolic o bezwzględne przestrzeganie wszelkich zaleceń związanych z reżimem sanitarnym.

- Pamiętajmy, że wprowadzane obostrzenia mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a ich nieprzestrzeganie, może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i inne osoby, które są może mniej odporne na to śmiertelne zagrożenie - przypomina asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim rynku