Wrocław: Rozbój na Krzykach. Policjanci poszukują mężczyzny na rowerze [WIDEO]

2021-11-24 14:38
Rozbój na Krzykach. Policjanci poszukują mężczyzny na rowerze
Autor: mat. policji

Wrocławscy policjanci poszukują mężczyzny, który mógł mieć związek z rozbojem, do którego doszło 10 października w rejonie ronda Powstańców Śląskich. Osoby, które są w stanie zidentyfikować mężczyznę widocznego na udostępnionym nagraniu, proszone są o kontakt z policją.

Do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia doszło 10 października ok. godz. 15:25 w rejonie ronda Powstańców Śląskich we Wrocławiu, na wysokości budynku „Rondo Verona”. Sprawcy do tej pory nie zatrzymano, ale policjantom udało się wytypować mężczyznę, który może posiadać istotne informacje w tej sprawie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że ok. godz. 15:25 osoba ta stała na chodniku na wysokości przystanku autobusów nocnych MPK przy ul. Powstańców Śląskich pomiędzy rondem a ul. Sztabową. Mężczyzna miał na sobie ciemne lub czarne ubranie, a na głowie miał założoną czarną lub ciemną kominiarkę. „Bezpośrednio przed zdarzeniem mógł zachowywać się irracjonalnie lub agresywnie w stosunku do innych przechodzących w tym miejscu osób” - informują wrocławscy policjanci.

Rozbój we Wrocławiu. Policjanci poszukują mężczyzny na rowerze

Poszukiwany mężczyzna został nagrany przez kamery monitoringu w chwili, gdy jedzie na rowerze po chodniku. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które są w stanie go zidentyfikować. Jeśli ktoś rozpoznaje widocznego na nagraniu mężczyznę lub 10 października po godz. 15 znajdował się w okolicy miejsca zdarzenia i zapamiętał opisanego mężczyznę, proszony jest o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KP Wrocław-Krzyki pod nr. tel. (47)8711455 lub z dyżurnym KP Wrocław-Krzyki pod nr. tel. (47)8711600 do 03.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE