Wrocław: Rozpoczął się remont wiaduktu przy Koronie. Utrudnienia potrwają do wakacji [ZDJĘCIA]

2021-02-10 10:59

W miniony weekend rozpoczął się remont wiaduktu na ul. Kowalskiej we Wrocławiu. Przeprawa przy CH Korona została zamknięta dla ruchu kołowego. Przez kilka najbliższych miesięcy zmienionymi trasami będą kursować autobusy MPK, a dla kierowców przygotowano objazdy.

Remont wiaduktu na ul. Kowalskiej we Wrocławiu rozpoczął się w nocy z 5 na 6 lutego. Modernizacja przeprawy przy CH Korona będzie kosztować ponad 4,5 mln zł i potrwa ok. 4-6 miesięcy. W tym czasie wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i chodników, wyremontowane zostaną schody i podpory, wymienione zostaną bariery energochłonne na moście, pod nim oraz na dojazdach, a także pojawi się nowe ledowe oświetlenie.

Objazdy dla kierowców

Wraz z rozpoczęciem prac remontowych, wiadukt został zamknięty dla ruchu kołowego. Kierowcy jadący w stronę al. Poprzecznej powinni zjechać z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego, następnie po ok. 700 m wjechać na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, po czym zjechać na ul. Bolesława Krzywoustego i kontynuować jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej.

Kierowcy podróżujący od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce powinni pojechać ul. Kowalską, al. Poprzeczną i ul. Bolesława Krzywoustego.

Zmiany w kursowaniu MPK Wrocław

Autobusy linii 118 jadące od strony Swojczyc w kierunku Kromera oraz autobusy linii 242 jadące z pętli "Kowale" w kierunku Kromera będą kursowały objazdem od ul. Kowalskiej przez ul. Krzywoustego (w kierunku Psiego Pola), estakadę nad Jana III Sobieskiego i z powrotem ul. Krzywoustego.

W kierunku przeciwnym autobusy linii 118 i 242 będą kursować bez zmian.

Ruch pieszy będzie dozwolony na wiadukcie tak długo, jak to możliwe, czyli do chwili rozpoczęcia remontu schodów. Dokładny termin zamknięcia przejścia dla pieszych nie jest jeszcze znany.

Przywrócenie ruchu kołowego na wiadukcie planowane jest na czerwiec.

Początek remontu wiaduktu nad ulicą Krzywoustego