Wrocław. Sutenerzy polują na młode Ukrainki! Starszą panią wyrzucą z auta, a młodą zawiozą wiadomo gdzie

i

Autor: Marek Śliwecki/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons; StockSnap/cc0/Pixabay.com Na Dworcu Głównym we Wrocławiu (na zdj.) pojawili się sutenerzy z Niemiec, zdj. ilustracyjne

Wrocław. Sutenerzy polują na młode Ukrainki! "Starszą panią wyrzucą z auta, a młodą zawiozą wiadomo gdzie"

2022-03-11 22:44

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu pojawili się sutenerzy z Niemiec. Pod pozorem pomocy uchodźcom w dostaniu się za naszą zachodnią granicę szukają młodych Ukrainek, które mogłyby dla nich pracować. Na dworcu widziano już grupę pięciu mężczyzn ze Stuttgartu, którzy twierdzili, że mają przygotowanych 10 miejsc noclegowych. W porę pojawiła się policja.

Wrocław. Sutenerzy polują na młode Ukrainki! "Starszą panią wyrzucą z auta, a młodą zawiozą wiadomo gdzie"

Jak informuje Gazeta Wyborcza Wrocław, młode kobiety uciekające do Polski przed wojną na Ukrainie stały się przedmiotem zainteresowania sutenerów z Niemiec. Na Dworcu Głównym we Wrocławiu, gdzie działają dwa punkty informacyjne dla uchodźców, pojawiła się grupa pięciu mężczyzn, która oferowała 10 miejsc noclegowych w Stuttgarcie. Wynikającego z tego niebezpieczeństwa nie wyczuła na początek pracująca tam wolontariuszka, która zaczęła szukać osób zainteresowanych oferta mówiących po rosyjsku i niemiecku osobników. Kobiecie udało się znaleźć starszą panią z wnuczką w wieku ok. 17-18 lat, ale zauważył to jeden z policjantów, który ostrzegł ją, że na dworcu we Wrocławiu pojawiły się grupy sutenerów. Dopiero wtedy wolontariuszka zwróciła uwagę na ich podejrzany wygląd - wszyscy mieli ok. 40 lat i nosili skórzane kurtki.

Czytaj też: Przyjął młodą Ukrainkę do domu i zgotował jej prawdziwe piekło. Koszmar we Wrocławiu!

- Jak tylko przejadą granicę polsko-niemiecką, starszą panią wyrzucą z auta, a młodą zawiozą wiadomo gdzie - powiedział kobiecie policjant, którego cytuje Gazeta Wyborcza Wrocław.

Czytaj też: Mała dziewczynka wypadła z wózka! Kompletnie pijana mamusia nie poradziła sobie ze schodami

Czytaj też: Sprawna kobieta parkowała na „kopercie” w centrum Wrocławia. Jej tłumaczenie to szczyt bezczelności

Sonda
Czy Polska radzi sobie z pomocą uchodźcom z Ukrainy?
Mateusz Borek szczerze o wojnie w Ukrainie i braciach Kliczko