Sprawna kobieta parkowała na „kopercie” w centrum Wrocławia. Jej tłumaczenie to szczyt bezczelności

i

Autor: Straż Miejska we Wrocławiu

Sprawna kobieta parkowała na „kopercie” w centrum Wrocławia. Jej tłumaczenie to szczyt bezczelności

2022-03-11 14:51

Tłumaczenie kobiety, która notorycznie, nielegalnie parkowała na miejscu dla niepełnosprawnych to szczyt bezczelności. Zamiast niepełnosprawnego, którego kartą się posługiwała, woziła dziecko i całymi dniami zajmowała miejsce, którego naprawdę mógł ktoś potrzebować.

Strażnicy miejscy we Wrocławiu zwrócili uwagę na białe volvo zaparkowane na miejscu dla niepełnosprawnych na ulicy Kurzy Targ, w ścisłym centrum miasta. - Nasi funkcjonariusze zauważyli, że kobieta wysiadająca z auta jest w pełni sprawna, ale posiada kartą parkingową. W związku z podejrzeniem, że nie jest to karta kierującej poproszono o jej okazanie. Blankiet wystawiony był na mężczyznę (znanego strażnikom) pracującego w pobliżu, a kobieta poinformowała strażników, że przywozi i odwozi go do pracy – czytamy na facebookowym profilu straży miejskiej.

Strażnicy tak łatwo nie dali się zbyć. Razem z kobietą udali się na posterunek w Sukiennicach, gdzie m.in. sprawdzono zapis monitoringu. Co się okazało?

- Ustalono, że kierująca nie odwozi niepełnosprawnego, tylko od kilku dni przyjeżdża z dzieckiem i zostawia auto na niebieskiej kopercie w godzinach 8 - 16. Z racji posługiwania się kartą parkingową należącą do innej osoby, postój pojazdu na miejscu dla niepełnosprawnych, nałożono na kobietę trzy mandaty karne na łączna kwotę 3600 zł – informują strażnicy.

Uderzył w latarnię, która spadła obok idącej chodnikiem rodziny. Chwile grozy w Zgorzelcu

Straż miejska przypomina, że prowadzi szczegółowe kontrole sposobu parkowania na kopertach dla osób niepełnosprawnych. Nie tylko pozostawienie pojazdu w takim miejscu jest wykroczeniem (zagrożonym mandatem 500 zł i 5 punktami karnymi, a także holowaniem na koszt właściciela). Wykroczeniami są również nieprawidłowości związane z kartami parkingowymi.