Wałbrzych: Kompletnie pijana matka nie poradziła sobie ze schodami. Mała dziewczynka wypadła z wózka

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Wałbrzych: Kompletnie pijana matka nie poradziła sobie ze schodami. Mała dziewczynka wypadła z wózka

Mała dziewczynka wypadła z wózka! Kompletnie pijana mamusia nie poradziła sobie ze schodami

2022-03-11 20:40

Zaledwie 37-letnia kobieta, mieszkanka Wałbrzycha, po zatrzymaniu przez policję wydmuchała blisko 3 promile alkoholu. W takim stanie usiłowała zejść ze schodów, pchając przed sobą wózek z półtoraroczną córką. Mała dziewczynka wypadła.

Do smutnej interwencji doszło w wałbrzyskim Białym Kamieniu, zachodniej dzielnicy miasta. W środę (9 marca) przed 15.00 pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali telefon od jednego z mieszkańców. Zaalarmował, że kompletnie pijana kobieta przewróciła się podczas schodzenia ze schodów, a z pchanego przez nią wózka wypadła mała dziewczynka.

Zobacz też: Furiat od ponad roku bił swoją żonę. Podczas interwencji rzucił się na policjantów

Uderzył w latarnię, która spadła obok idącej chodnikiem rodziny. Chwile grozy w Zgorzelcu
Sonda
Jak często pijesz alkohol?

Mieszkaniec zareagował wzorowo, i dzięki temu na miejscu szybko zjawili się policjanci. Pijaną, 37-letnią wałbrzyszankę zatrzymano - wydmuchała na alkomacie blisko 3 promile - a noc spędziła w celi. Szczęśliwie, półtorarocznej dziewczynce nic poważnego się nie stało, ale nie mogła trafić pod opiekę nikogo z rodziny ani najbliższych. Dziecko trafiło do jednej z miejskich placówek opiekuńczych.

Następnego dnia, w czwartek, kac był najmniejszym problemem 37-latki. Zeznawała przed mundurowymi, przyznała się do popełnienia opisanego czynu i złożyła wyjaśnienia. Odpowie przed sądem za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co, jak precyzuje rzecznik podkom. Marcin Świeży, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.