Przyjął młodą Ukrainkę do domu, a potem zgwałcił. Koszmar we Wrocławiu  --

i

Autor: SHUTTERSTOCK Przyjął młodą Ukrainkę do domu, a potem zgwałcił. Koszmar we Wrocławiu --

Przyjął młodą Ukrainkę do domu i zgotował jej prawdziwe piekło. Koszmar we Wrocławiu!

2022-03-10 13:22

Uchodźcy z Ukrainy nie zawsze mogą czuć się bezpiecznie nawet po ucieczce z okupowanej ojczyzny. Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Zwyrodnialcowi grozi teraz nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wojna w Ukrainie. To się w głowie nie mieści. Młoda Ukrainka, która uciekła przed wojną do Wrocławia, została brutalnie skrzywdzona przez 49-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska?!

ZOBACZ TEŻ: Konwój 20 pojazdów z pomocą humanitarną przejechał przez Wrocław

Do koszmaru doszło w środę, 9 marca. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna poznał 19-latkę za pośrednictwem portalu internetowego i tam zaoferował jej pomoc. Przyjął ją do swojego mieszkania, ale zamiast wsparcia, brutalnie zgwałcił kobietę.

- Jego działanie zasługuje na szczególne potępienie ze względu na fakt, że kobieta była w trudnej sytuacji życiowej – uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie. Niestety wszystko to okazało się perfidną manipulacją ze strony 49-latka – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Zespołu Prasowego KWP we Wrocławiu.

Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia

Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci natychmiast ruszyli do akcji. Niespełna 1,5 godziny od przyjęcia zawiadomienia zwyrodnialec był już w rękach mundurowych. - Odpowie on teraz karnie za czyn, jakiego się dopuścił. Z pełną stanowczością i surowością reagujemy na takiego typu sytuacje. Nie ma i nie będzie pobłażania dla przestępców, którzy wykorzystują ludzkie nieszczęście – dodaje Dutkowiak.

Zwyrodnialcowi grozi teraz nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy Wrocław powinien przyjąć wielu uchodźców z Ukrainy?