Sześciu obcokrajowców zatrzymanych na lotnisku we Wrocławiu za złamanie zasad kwarantanny

i

Autor: Straż Graniczna

Wrocław: Sześciu obcokrajowców zatrzymanych na lotnisku za złamanie zasad kwarantanny

2021-04-13 10:01

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku we Wrocławiu sześciu obywateli Ukrainy. Trzech z nich chciało wylecieć z Polski mimo nałożonej na nich kwarantanny, a kolejnych trzech naruszyło zasady kwarantanny oraz cel i warunki wjazdu do Polski. Wszyscy zostali ukarani mandatami i czeka ich deportacja.

W niedzielę wieczorem (11 kwietnia) do odprawy samolotu rejsowego lecącego do Kijowa zgłosiło się trzech obywateli Ukrainy. W trakcie kontroli okazało się, że sanepid nałożył na mężczyzn obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny, a do jej końca pozostały jeszcze 4 dni. Ukraińcy nie zdawali sobie sprawy, że negatywny wynik testu na koronawirusa, jaki wykonali za granicą przed wjazdem do Polski, nie zwalnia ich z obowiązku odbycia kwarantanny. Wszyscy zostali ukarani mandatami, a ponadto zostało wszczęte wobec nich postępowanie, zmierzające do wydalenia ich z terytorium Polski.

Kolejnych trzech obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych po tym, jak wylądowało na lotnisku we Wrocławiu po nieudanej próbie dostania się do Szwecji. Dzień wcześniej szwedzkie służby migracyjne odmówiły im wjazdu na terytorium Szwecji z powodu braku dokumentacji uzasadniającej cel i warunki pobytu w tym kraju. Jak się okazało, Ukraińcy wjechali do Polski w ubiegły piątek przez drogowe przejście graniczne w Medyce i od razu polecieli samolotem do Szwecji w poszukiwaniu pracy.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Poszukiwany 23-latek zatrzymany na lotnisku. Miał trafić do więzienia za pobicie

Za złamanie zasad nałożonej na nich kwarantanny, którą mieli być objęci do 19 kwietnia, Ukraińcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł. Ponadto, ponieważ złamali warunki wjazdu i pobytu w Polsce oraz wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z przeznaczeniem, wszczęto wobec nich postępowanie w sprawie zobowiązania ich do powrotu na Ukrainę.

Leciał po drodze jak POCISK! Brawurową jazdę przerwali policjanci z grupy Speed