Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Wrocław: Szpital szuka osób do pomocy w punktach szczepień

2021-04-12 12:26

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu szuka wolontariuszy do pomocy w punktach szczepień przeciwko COVID-19. Zgłaszać mogą się zarówno studenci medycyny, jak i osoby niezwiązane ze służbą zdrowia. Poszukiwane są także osoby do pracy (za wynagrodzeniem) w obsłudze punktu rejestracji pacjentów.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu poszukuje osób do pomocy przy organizacji pracy punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wolontariusze mieliby zajmować się weryfikacją godzin zgłoszeń pacjentów na szczepienia, kierowaniem ruchu oczekujących na przyjęcie szczepionki oraz pomocą w utrzymaniu zasad bezpieczeństwa epidemicznego w kolejkach. W punktach prowadzonych przez USK szczepionych jest najwięcej osób w regionie.

- Zapraszamy zarówno studentów Uniwersytetu Medycznego, jak i osoby, które nie są związane z uczelnią, ani sektorem ochrony zdrowia - mówi Patrycja Korolewicz, koordynująca program szczepień przeciwko COVID-19 w USK we Wrocławiu. - W Polsce sukcesywnie zwiększa się dostępność szczepionek, co oznacza że będziemy przyjmowali w punktach jeszcze większą liczbę pacjentów. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, stąd nasza prośba o pomoc.

Zainteresowane osoby mogą wysyłać zgłoszenia pod adresem: akrawczyk@usk.wroc.pl lub zadzwonić pod nr tel: 885 852 312.

Szpital poszukuje też osób do pracy (za wynagrodzeniem) w punkcie rejestracji pacjentów. Zgłoszenia można przesyłać na adres: pkorolewicz@usk.wroc.pl.

Szczyt pandemii we wrocławskim szpitalu tymczasowym.