Wrocław: Szpital szuka osób do pomocy w punktach szczepień

2021-04-12 12:26 PAP mar
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu szuka wolontariuszy do pomocy w punktach szczepień przeciwko COVID-19. Zgłaszać mogą się zarówno studenci medycyny, jak i osoby niezwiązane ze służbą zdrowia. Poszukiwane są także osoby do pracy (za wynagrodzeniem) w obsłudze punktu rejestracji pacjentów.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu poszukuje osób do pomocy przy organizacji pracy punktów szczepień przeciwko COVID-19. Wolontariusze mieliby zajmować się weryfikacją godzin zgłoszeń pacjentów na szczepienia, kierowaniem ruchu oczekujących na przyjęcie szczepionki oraz pomocą w utrzymaniu zasad bezpieczeństwa epidemicznego w kolejkach. W punktach prowadzonych przez USK szczepionych jest najwięcej osób w regionie.

- Zapraszamy zarówno studentów Uniwersytetu Medycznego, jak i osoby, które nie są związane z uczelnią, ani sektorem ochrony zdrowia - mówi Patrycja Korolewicz, koordynująca program szczepień przeciwko COVID-19 w USK we Wrocławiu. - W Polsce sukcesywnie zwiększa się dostępność szczepionek, co oznacza że będziemy przyjmowali w punktach jeszcze większą liczbę pacjentów. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, stąd nasza prośba o pomoc.

Zainteresowane osoby mogą wysyłać zgłoszenia pod adresem: akrawczyk@usk.wroc.pl lub zadzwonić pod nr tel: 885 852 312.

Szpital poszukuje też osób do pracy (za wynagrodzeniem) w punkcie rejestracji pacjentów. Zgłoszenia można przesyłać na adres: pkorolewicz@usk.wroc.pl.

Szczyt pandemii we wrocławskim szpitalu tymczasowym.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE