Wrocław: Tragiczna śmierć w płomieniach! Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania. Ewakuowano 100 osób

i

Autor: Pixabay.com Wrocław: Tragiczna śmierć w płomieniach! Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania. Ewakuowano 100 osób / zdjęcie ilustracyjne

Wrocław: Tragiczna śmierć w płomieniach! Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania. Ewakuowano 100 osób

2021-10-26 19:19

Pożar wybuchł dziś (wtorek, 26 października) na dziewiątym piętrze jednego z wrocławskich wieżowców. Z budynku ewakuowano 100 osób. Niestety, jedna osoba zginęła. To 55-letni mężczyzna.

Do dramatu doszło dziś (wtorek, 26 października) we Wrocławiu. Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos, ogień pojawił się w mieszkaniu na 9. piętrze 11-piętrowego budynku przy ulicy Głogowskiej. Niestety, pożar okazał się tragiczny w skutkach.

- Pożar był ograniczony do jednego pomieszczenia. Zginęła jedna osoba, która przebywała w mieszkaniu. To mężczyzna w wieku około 55 lat – przekazał.

Ewakuowano 100 osób. Strażacy sprawdzają mieszkania

Dodał, że z budynku ewakuowano łącznie 100 mieszkańców, część opuściła go jeszcze przed przyjazdem strażaków. Pożar został już ugaszony. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży.

- Strażacy sprawdzają mieszkania, które znajdują się powyżej i poniżej na obecność gazów pożarowych. Po zakończeniu działań, mieszkańcy będą mogli wrócić do mieszkań" – poinformował rzecznik.

Dlaczego mieszkanie stanęło w płomieniach? Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Zobacz też: Wrocław: Skopali starszego mężczyznę, bo zwrócił im uwagę

Tragiczny pożar domu w Widaczu. Nie żyje mężczyzna
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?