Wrocław. StreetTram ogrzewa i karmi! Tramwaj zwany ogrzewaniem stanął obok Mostów Mieszczańskich [ZDJĘCIA]

i

Autor: Jacek Sutryk/Facebook

Wrocław. "Tramwaj zwany OGRZEWANIEM". Specjalny StreetTram obok Mostów Mieszczańskich [ZDJĘCIA]

2021-02-15 11:17

We Wrocławiu ruszyła inicjatywa "Tramwaj zwany ogrzewaniem". Od piątku 12 lutego na bocznym torze obok Mostów Mieszczańskich schronienie przed mrozem znajdą osoby bezdomne i w potrzebie. Wewnątrz ogrzewanie, ciepły posiłek, gorąca herbata i... rygor epidemiczny!

Wrocław. Miejska inicjatywa "Tramwaj zwany ogrzewaniem"

Od piątku 12 lutego do nocy z piątku na sobotę 19 lutego na bocznym torze obok Mostów Mieszczańskich możecie zobaczyć specjalny tramwaj - StreetTram. Tramwaj stoi na bocznicy od 20.00 do 6.00 rano każdego kolejne dnia, żeby pomagać osobom w kryzysie bezdomności.

- Osoby w kryzysie bezdomności będą mogły znaleźć w nim schronienie przez mrozem. Na każdego będzie czekać też ciepły posiłek i gorąca herbata - komentuje włodarz Jacek Sutryk.

Wrocław. Tramwaj zwany ogrzewaniem [ZDJĘCIA]

Wnętrze tramwaju zostało przygotowane w taki sposób, aby wydawanie posiłków było zgodne z obostrzeniami sanitarnymi (patrz zdjęcie w galerii). Wewnątrz jest wydzielona strefa wydawania posiłków, która ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom w kryzysie bezdomności jak i streetworkerom oraz motorniczemu. - Tramwaj będzie też codziennie czyszczony - dodaje Sutryk.

Inicjatywa wspiera osoby bezdomne w trakcie silnych mrozów, dlatego prezydent zaznacza, że akcja może zostać przedłużona, jeśli temperatury się nie zmienią.

Zobacz więcej: Syberyjski mróz WYZIĘBIŁ najcieplejsze regiony Polski?! OGROMNE wahania, termometry ZWARIUJĄ! [PROGNOZA]

Wrocław pod śniegiem