Wrocław: Trwa budowa szpitala tymczasowego dla osób zakażonych koronawirusem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-13 9:16

W centrum konferencyjno-kongresowym przy ul. Rakietowej we Wrocławiu trwa budowa szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19. Oprócz adaptacji istniejących pomieszczeń na potrzeby szpitala, wybudowane zostaną trzy nowe hale. Jedna z nich ma być gotowa do końca listopada.

Nowy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 powstaje w centrum konferencyjno-kongresowym przy ul. Rakietowej w pobliżu wrocławskiego lotniska. W należącym do centrum biurowcu znajdować się będzie m.in. zaplecze medyczne i część socjalna dla personelu. W hotelu natomiast zakwaterowanie znajdzie personel spoza Wrocławia.

Oprócz adaptacji już istniejących pomieszczeń, powstaną także trzy nowe hale. Znajdzie się w nich oddział intensywnej terapii, pawilon tlenowy oraz duża apteka. Pierwsza z hal ma być gotowa do końca listopada. Na placu budowy pracuje łącznie ok. 200 robotników.

Budują szpital tymczasowy we Wrocławiu

Docelowo w szpitalu znajdzie się miejsce dla ok. 400 pacjentów. Cały czas trwa rekrutacja personelu, którą prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Łącznie pracę w szpitalu znajdzie ok. 900 osób, w tym ok. 260 lekarzy i ponad 600 pielęgniarek.

Szpital tymczasowy przy ul. Rakietowej prowadzić będzie Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Wyposażenie szpitala pochodzić będzie z Agencji Rezerw Materiałowych, a jego awaryjne zasilanie zapewni wojsko.