Ukradł w sklepie butelkę wódki. Grozi mu kilkanaście lat więzienia

2021-09-20 12:09
kajdanki
Autor: Pixabay.com

Kilkanaście lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi Wrocławia, który w jednym ze sklepów w centrum miasta ukradł butelkę wódki. 28-latek w trakcie kradzieży pobił usiłującego zatrzymać go ochroniarza, a jak się wkrótce okazało – był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Został namierzony dzięki sklepowemu monitoringowi.

Kilka dni zajęło wrocławskim policjantom namierzenie i zatrzymanie złodzieja, który dopuścił się rozboju w jednym ze sklepów w centrum Wrocławia. Do kradzieży doszło w supermarkecie przy ul. Kościuszki. 28-letni wrocławianin przyszedł do sklepu po wódkę, lecz nie zamierzał za nią płacić. Wziął z półki butelkę z alkoholem wartą niespełna 40 zł i jak gdyby nigdy nic postanowił wyjść z nią ze sklepu. Gdy jeden z ochroniarzy próbował go zatrzymać, złodziej stał się bardzo agresywny - uderzył ochroniarza, po czym odszedł z łupem.

Poszukiwaniami złodzieja zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto. Jak się okazało, sprawcę zarejestrował sklepowy monitoring. Podejrzewany o dokonanie rozboju mężczyzna ubrany był w charakterystyczną bluzę z motywem kibicowskim, co pomogło w jego identyfikacji. Policjanci szybko ustalili, że 28-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

- Z samego rana do mieszkania 28-latka zapukali policjanci pionu kryminalnego - informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Wrocławianin był zaskoczony, kiedy na jego rękach pojawiły się kajdanki. Funkcjonariusze podczas czynności w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili także ubranie, które miał na sobie w momencie popełnienia przestępstwa.

Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ jednak 28-latek dopuścił się ostatniego rozboju w warunkach recydywy, grozi mu wydłużenie kary o kolejne kilka lat. Póki co wrocławianin został tymczasowo aresztowany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach
Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE