Pomyliła jezdnie i wjechała na skrzyżowanie pod prąd

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Wjechała na skrzyżowanie pod prąd. Omal nie spowodowała wypadku! [WIDEO]

2021-03-30 13:01

Do groźnej sytuacji doszło na ul. Kamiennej we Wrocławiu. Młoda kobieta siedząca za kierownicą peugeota pomyliła drogi i wjechała na skrzyżowanie pod prąd. Świadkami zdarzenia byli policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED, którzy zatrzymali roztargnioną kobietę i ukarali ją mandatem.

Przez roztargnienie młodej kobiety, jadącej samochodem ulicami Wrocławia, omal nie doszło do poważnego wypadku. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ul. Kamiennej. Siedząca za kierownicą peugeota 25-latka, pomyliła jezdnie na skrzyżowaniu i wjechała pod prąd na pas do skrętu w lewą stronę.

Świadkami zdarzenia byli policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED, którzy natychmiast zatrzymali roztargnioną kobietę. 25-latka została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

- Na szczęście dzięki uwadze pozostałych uczestników ruchu i szybkiej reakcji policjantów udało się uniknąć sytuacji, która mogła doprowadzić do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia drogowego - mówi podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i przypomina, by zawsze zwracać uwagę na oznakowanie drogi. - Bądźmy skoncentrowani i zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach takich jak skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Stosujmy też zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.

Pomyliła jezdnie i wjechała na skrzyżowanie pod prąd