Zamknięty SOR w szpitalu przy Kamieńskiego we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla

Wrocław: Zamknięty SOR w szpitalu przy Kamieńskiego. Zabrakło personelu

2021-06-18 15:45

Szpitalny oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu został zamknięty do odwołania. Karetki z pacjentami kierowane są do pozostałych wrocławskich SOR-ów. Przyczyną zamknięcia oddziału jest brak personelu medycznego.

Szpitalny oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu został wyłączony. Jak poinformował rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski, SOR został zamknięty ze względu na brak personelu medycznego niezbędnego do zabezpieczenia funkcjonowania oddziału. Rzecznik wyjaśnił, że ma to związek m.in. z absencjami ze względu na indywidualne sytuacje zdrowotne wśród personelu medycznego SOR.

SOR w szpitalu przy ul. Kamieńskiego pozostanie zamknięty do odwołania. Karetki z pacjentami kierowane są do pozostałych SOR-ów na terenie Wrocławia. Taka sytuacja sprawia, że na innych wrocławskich oddziałach ratunkowych trzeba liczyć się z dłuższym czasem oczekiwanie na przyjęcie.

Zamknięty SOR