Wrocławianie lepiej oceniają sytuację na rynku pracy niż przeciętni Polacy (średnia krajowa to 75,6 procent zadowolonych). Okazuje się, że lepiej od wrocławian obecną sytuację na rynku pracy oceniają tylko mieszkańcy Śląska (79,7 procent). Za nami uplasowały się Kraków (77,1%) oraz Warszawa (74,4%).
Większość specjalistów i menadżerów z umowami o pracę
Z badania wynika także, że 56,3% kandydatów we Wrocławiu na stanowiskach specjalistycznych i managerskich posiada stałą umowę o pracę.
– Pozytywne sygnały z rynku pracy potwierdzają także ostatnie dane z Głównego Urzędu Statystycznego dla woj. dolnośląskiego. Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 2,4%. Nie dziwi więc fakt, że 32,4% respondentów w badaniu Michael Page spodziewa się awansu w przeciągu 12 m-cy, a aż 50,7% respondentów oczekiwałoby w tym czasie podwyżki – zauważa Radosław Szafrański, dyrektor w Michael Page.
Wrocław miastem najchętniej wybieranym do życia
Czy we Wrocławiu opłaca się teraz szukać nowej pracy?
To świetny moment na znalezienie nowej posady i wrocławianie to wiedzą! Aż 64,8 procent ankietowanych wskazało, że znalazłoby nowe zatrudnienie w mniej niż trzy miesiące. Wyższy wynik zanotowano jedynie w Krakowie (66,7%). Z kolei za Wrocławiem pod tym względem znalazły się region Śląska (59,3%) oraz Warszawa (50,8%).
Czemu mieszkańcy Wrocławia chcą zmienić posady?
Wrocławianie najchętniej zmieniliby pracę żeby zdobyć nowe umiejętności (48,6 procent), więcej zarabiać (44,3 procent) oraz mieć wyższą kulturę etyczną organizacji niż w aktualnym miejscu pracy (38,6 procent).