Wrocławianin przygotowywał zamach na 3 maja? Miał w domu instrukcję, jak zbudować bombę!

2021-04-15 9:05

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który miał grozić, ze „użyje siły podczas obchodów Święta Trzeciego Maja”. W domu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli broń pneumatyczną oraz materiały instruktażowe o tym, jak przygotować w domowych warunkach ładunki wybuchowe. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury.

Udaremniony zamach we Wrocławiu? Wrocławscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który gromadził informacje związane z konstruowaniem ładunków wybuchowych. W mieszkaniu wrocławianina policjanci znaleźli też broń pneumatyczną.

O niepokojącym zachowaniu 31-latka poinformowali policję członkowie jego rodziny. Mocno przestraszeni nienaturalnym zachowaniem mężczyzny, poprosili mundurowych o pomoc. Gdy funkcjonariusze zjawili się w mieszkaniu na wrocławskich Krzykach, 31-latek był bardzo agresywny.

- Wrocławianin był silnie pobudzony, zachowywał się nerwowo, a przede wszystkim krzyczał i groził, że pokaże wszystkim swoją agresję i użyje siły podczas obchodów Święta Trzeciego Maja - informuje asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W mieszkaniu 31-latka policjanci znaleźli komputer, na którym mężczyzna gromadził filmy zawierające treści instruktażowe m.in. o tym, jak przygotowywać w domowych warunkach ładunki wybuchowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli także należący do 31-latka telefon komórkowy oraz broń pneumatyczną.

- 31-latek został poddany badaniu na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że był on trzeźwy - relacjonuje asp. sztab. Łukasz Dutkowiak. - Mężczyzna został zatrzymany i po konsultacji medycznej, pozostał w jednym z wrocławskich szpitali do dyspozycji policji.

Sprawę będą dokładnie wyjaśniać policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki wraz z biegłymi z zakresu technologii komputerowej oraz balistyki. Śledztwo nadzoruje wrocławska prokuratura.

Strzały i policyjny pościg na ulicach Koszalina